Sport.pl

Kibice i internauci murem za Moulounguim: Rasistom mówimy "Nie"

Rasistowski atak kibola internauty na piłkarza Śląska Erica Moulounguiego wywołał w sieci spore poruszenie. Kibice w przeważającej większości zdecydowanie wspierali reprezentanta Gabonu i krytykowali "faszystowsko-kibolską zarazę, która ostatnio zalała Wrocław"
Nowego zawodnika mistrzów Polski we wtorek na Facebooku zaatakował 16-letni kibol wrocławskiej drużyny. W środę chłopaka zatrzymała policja.

Rasista na profilu dotyczącym gracza z Gabonu napisał: "Jeb... murzyna! Śląsk Wrocław biała drużyna!" oraz "Nasz klub, to nasza chwała gdzie serca są ZIELONO-CZERWONE a skóra jest BIAŁA! weź sobie te słowa głęboko do serca i nie myl czarnego z białym! Tyle z mojej strony".

W ten sposób, według funkcjonariuszy, młody wrocławianin szerzył nienawiść na tle rasowym. Jeszcze zanim ujęli go policjanci, swoje zdanie w tej sprawie wyrazili inni użytkownicy internetu. Pozytywne komentarze wpisywali zarówno w portalu wroclaw.sport.pl, jak i na naszym profilu na Facebooku. Słowa wsparcia Eric Mouloungi mógł znaleźć też na tym samym profilu, na którym wcześniej go obrażono. W ciągu jednego dnia zyskał on ponad 400 polubień, a kibice życzyli zawodnikowi z Gabonu powodzenia i zapowiadali, że czekają na jego bramki w barwach Śląska.

W podobnym tonie wypowiadała się większość użytkowników portalu wroclaw.sport.pl. Kibic pawelpob skomentował: "Niestety faszystowsko-kibolska zaraza zaczęła ostatnio zalewać Wrocław. To bardzo źle, ponieważ to piękne miasto kiedyś było znane z tolerancji. Mam nadzieję, że Eric pomoże WKS dojechać do mistrzostwa". "Eric, nie przejmuj się idiotami, bo są oni obecni na całym świecie. Rób swoje i daj nam, prawdziwym kibicom, wiele radości" - napisał użytkownik Pat Mat.

Internautka o nicku ewa.50, podkreślała: "Rasistom mówimy -NIE! Faszystom mówimy -NIE!".

Na naszym Facebooku pan Marcin stwierdził z kolei: "Szkoda gadać, miejmy nadzieję, że takich »zjawisk « w naszym mieście będzie jak najmniej, a ten element zostanie skutecznie wyeliminowany". Gdy okazało się, że policja złapała młodego rasistę, internauci składali funkcjonariuszom gratulacje.

Niestety, w internecie znaleźli się również tacy, którzy w hasłach wznoszonych przez kibola Śląska nie widzieli nic złego. Co więcej, jeden z użytkowników podesłał zdjęcie przedstawiające kibola mistrzów Polski z bananami w rękach. Zostało ono wykonane prawdopodobnie na meczu z Ruchem Chorzów. Pod zdjęciem widnieje opis: "Kibic Wrocławskiego Śląska przygotował się na powitanie w drużynie nowego gracza, który sądząc po karnacji jest chyba synem kominiarza z Sandomierza;) Niestety rzeczony zawodnik nie pojawił się w składzie wyjściowym na ten mecz" - napisał użytkownik o nazwie Śląsk Wrocław Antykomuna.

Tymczasem niezależnie od zamieszania wokół swojej osoby Eric Mouloungi spokojnie przygotowuje się ze Śląskiem do niedzielnego spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek spotkania o godz. 14.30. Reprezentant Gabonu może w nim po raz pierwszy znaleźć się w kadrze meczowej mistrzów Polski.

Więcej o:
Komentarze (44)
Kibice i internauci murem za Moulounguim: Rasistom mówimy "Nie"
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 129 razy 103

  No sukces. Protest przeciw szesnastoletniemu rasiście. A kiedy będą protesty przeciwko tym, co to "Polska dla Polaków" maszerują w pochodach wiadomo jakich i są błogosławieni na Jasnej Górze?

 • sport-owiec01

  Oceniono 68 razy 40

  Taki młody chłopak, a tak nienawidzi. I już sobie pluje w papiery. Ale rasizm to zjawisko szerokie w Polsce, choć wydaje mi się, że jednak coraz mniej osób takich jest. Edukacja i otwarte granice jednak robią swoje. Ciekawe, co by było, gdyby papieżem został czarnoskóry. Ile teraz gorliwie praktykujących katolików, wtedy straciłoby wiarę i wierność kościołowi? A piłkarzowi Śląska życzę, by (dobrze) grał, bo chciałoby się o nim mówić w innym kontekście.

  Zobacz, co operacje plastycznie zrobiły z 21-letniej Ukrainki. Szok.
  porque.blox.pl/2013/02/Dlaczego-Barbie-nie-kocha-Kena.html

 • paher

  Oceniono 51 razy 37

  A może ten wrocławianin to nie kibol ale gorący patriota, uczeń "Starucha", przeciwnik obecnego rządu no i syn kochający bardzo swojego tatusia.

 • compost

  Oceniono 36 razy 30

  Zgroza, do czego to dochodzi. Koniec demokracji, teraz nawet anonimowo w internecie, nie można bezkarnie szerzyć nienawiści na tle rasowym. Ci młodzi " prawdziwi patrioci" w ogóle zapomną polskiej pisowni.

 • guest077

  Oceniono 30 razy 22

  Rasizm to w pierwszej kolejności postawa najniższych warstw społecznych, plebsu, pijaków, ludzi kompletnie bezwartościowych, których ostatnim i jedynym argumentem jest kolor skóry. Każdy wartościowy człowiek nie musi się takimi szczegółami przejmować bo ma całą masę argumentów w ręku. A taki tłumok, życiowa niedojda, imbecyl musi się dowartościowywać, że jest lepszy bo jest biały.

  A co do Polski to niestety, ale najpierw zaborcy, potem Hitler, potem Stalin wymordowali nam znaczną większość elit intelektualnych. Większość obecnej Polski to albo wspomniane wyżej niziny społeczne i intelektualne, albo ich potomkowie wychowani w tym samym duchu. Tak naprawdę to Polska jest dopiero na etapie budowania elit, więc nie ma co się dziwić że takie zjawiska mają jeszcze miejsce. Na szczęście jest tego coraz mniej, ze względu na wspomniane w komentarzu niżej otwarte granice, dostęp do edukacji, kultury itp.

 • paher

  Oceniono 18 razy 14

  Polska nie jest krajem dla "normalnych" ludzi! Gdy dziad - Jan Pietrzak, który kwitł za komuny, wyjeżdżał za granicę gdzie chciał i kiedy chciał wraz ze swoim kabaretem żyjąc jak przysłowiowy pączek w maśle teraz dołączył do prawicowej ekstremy.Jeździ po parafiach i wyśpiewuje "ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie". Czy chodzi mu o powrót PRL-u, który był tak szczęśliwy dla niego?

 • xymeon_x

  Oceniono 8 razy 6

  jakoś rasistów, antysemitów i neonazistów występujących w mediach rasisty Rydzyka nikt nie zamyka .... jakoś prawo w Polsce działa bardzo wybiórczo

  no ale lepiej zareagować na małoletniego bydlaka rasistę niż nic nie robić... gnój pewnie założy kominarkę i pójdzie na uniwersytet... to pewnie jedyna droga by trafił na uczelnie wyższą

 • l666

  Oceniono 25 razy 5

  Oni bija rasistów a tymczasem Niemcy w pożyczonych BMW podbierają im dziewczyny...

 • slmako

  Oceniono 4 razy 2

  Powiesic szeniaka bandyte za jaja-
  jak podrosnie bedzie podkladal bomby na stadionie.
  jak puscicie to plazem CBA,CBS,BOR i inni to popelnicie fatalny bladf. Starczy juz tych rasistow do ciezkiej qoor,wy !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX