Sport.pl

Tajna broń Podbeskidzia przed niedzielnym meczem? Grał w Śląsku, teraz jest "Góralem"

W niedzielę Śląsk zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W zespole "Górali" występuje były piłkarz wrocławian Dariusz Pietrasiak, który ocenił mistrzów Polski na łamach jednej z gazet: - W Śląsku jest najmocniejsza pomoc, pełna doświadczonych zawodników.
Przed niedzielnym meczem sztab szkoleniowy Podbeskidzia z pewnością zaczerpnie paru informacji od swego piłkarza Dariusza Pietrasiaka, który jeszcze rok temu reprezentował barwy Śląska. Popularny "Pietras" podzielił się już informacjami na temat wrocławskiej drużyny z jedną z lokalnych gazet.

- Najsilniejszą formacją w Śląsku, a może i w całej lidze, jest pomoc. Mila, Kaźmierczak, Ćwielong czy Waldek Sobota to nazwiska, które robią na kibicach spore wrażenie. Każdy z nich ocierał się przecież o reprezentację - ocenia Pietrasiak na łamach "Kroniki Beskidzkiej".

Defensor "Górali" zwrócił również uwagę na słowackiego bramkarza Śląska, oceniając go jako jednego z najlepszych w ekstraklasie. Kelemen jest w dolnośląskim klubie już od trzech lat. W tym czasie wywalczył mistrzostwo i Superpuchar Polski. Wrocławski golkiper od dłuższego czasu znajduje się również w kręgu zainteresowań selekcjonera reprezentacji Słowacji.

W linii obronnej wyróżnił Mariusza Pawelca, który cechuje się dobrą i wyrównaną formą. 27-letni lewy obrońca rozgrywa właśnie piąty sezon w barwach Śląska. Póki co dla wrocławian zdobył jedną bramkę w wygranym 2:1 meczu z Arką w sezonie 2009/2010. Na słowa uznania według Pietrasiaka zasłużył również argentyński napastnik Cristian Diaz, który potrafi być niezwykle groźny w polu karnym przeciwnika.

Obrońca Podbeskidzia Dariusz Pietrasiak w drużynie Śląska występował w sezonie 2011/2012. Z wrocławskim zespołem zdobył mistrzostwo Polski. Ze względu na korupcyjną przeszłość był zmuszony opuścić dolnośląski klub. Latem 2012 roku związał się z Maccabi Natanja, a po dwóch miesiącach wrócił do Polski. W izraelskiej drużynie wystąpił tylko dwukrotnie, w eliminacjach do Ligi Europy przeciwko fińskiemu Kuopion Palloseura. Nie zdążył zadebiutować w tamtejszej lidze.

Od października zeszłego roku jest zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Dotychczas w bielskim zespole zanotował 10 spotkań.

W niedzielę o godz. 14.30 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu Śląsk zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Więcej o: