Piłkarze Śląska i Mariusz Wach na turnieju charytatywnym w Wołowie

W niedzielę o godz. 15 w hali OSiR w Wołowie odbędzie się charytatywny turniej piłkarski, na którym pojawią się zawodnicy Śląska Wrocław, a także m.in. bokser Mariusz Wach, który niedawno bił się z mistrzem świata Władymirem Kliczką.
Podczas turnieju będą zbierane pieniądze na dwójkę chorych dzieci - Krzesimira Piotrowskiego i Magdalenę Nalepa. Oboje wymagają wzmożonej opieki i pomocy, która pociąga za sobą bardzo wysokie koszty. By pomóc ich rodzinom do Wołowa przyjadą znani sportowcy, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcia, porozmawiać czy zebrać ich autografy

- Będzie można między innymi "nabyć" rękawice bokserskie Mariusza Wacha, pamiątki Macieja Zegana i Mariusza Cendrowskiego oraz koszulki, piłki i inne pamiątki ofiarowane przez piłkarzy Śląska wraz z ich autografami - mówi dla portalu sportowywroclaw.eu Andrzej Gliniak, spiker Śląska Wrocław, jeden ze współorganizatorów imprezy, który zarazem ją poprowadzi. Kibice będą mogli wesprzeć Krzesimira i Madzię również poprzez zbiórkę pieniędzy do puszek, która będzie prowadzona w trakcie imprezy.

Główną atrakcją będzie turniej piłkarski, w którym udział wezmą drużyny kibiców Śląska z Wołowa, Dziennikarzy Sportowych, Wołów Team, futbolistów amerykańskich Giants Wrocław oraz Sportowców. W tej ostatniej drużynie pojawią się bokserzy Mariusz Wach, Maciej Zegan, Mariusz Cendrowski, strongman Tyberiusz Kowalczyk, wioślarz Paweł Rańda, kickbokserzy Tomasz Skrzypek, Michał Turyński i Leszek Kołtun, a także Bartosz Batra

Gośćmi specjalnymi turnieju będzie czwórka piłkarzy Śląska, którzy akurat mają ligową przerwę z powodu meczów reprezentacji Polski. Do Wołowa przyjadą Przemysław Kaźmierczak, Mateusz Cetnarski, Amir Spahić i Rok Elsner.