Piłkarze Śląska Wrocław odwiedzili szkołę podstawową w Żernikach Wrocławskich

Wystartowała kolejna edycja akcji "Śląsk Wrocław w Twojej szkole"! W pierwszej tegorocznej wizycie piłkarze mistrza Polski udali się do Szkoły Podstawowej w Żernikach Wrocławskich.
Johan Voskamp, Mariusz Pawelec, Cristian Diaz i Tadeusz Socha od samego wejścia byli gorąco witani przez licznie zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów. W spotkaniu nie zabrakło także przedstawicieli miejscowego fan clubu WKS-u.

Jak wynika z relacji zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej klubu, piłkarze najpierw opowiadali dzieciom o życiu piłkarza i o tym, jak wygląda ich dzień, a potem zaczęły się pytania od dzieci. Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnego konkursu, w którym dziewięć wybranych osób musiało się zmierzyć w konkursie rzutów karnych. W roli bramkarza wystąpił argentyński napastnik Śląska Cristian Diaz.

Wrocławianie przekazali również szalik i gadżety WKS-u Wiktorii, która nie mogła wziąć udziału w konkursie sprawnościowym, ale za to popisała się dużą wiedzą o naszym klubie.

Po konkursach przyszedł czas na długo wyczekiwane przez dzieci autografy. Piłkarze podpisywali się kartach, szalikach, koszulkach, piłkach, zeszytach, a nawet... butach! Na koniec każdy chętny mógł zrobić sobie z mistrzami Polski pamiątkowe zdjęcie.