Prezydent Wrocławia o Śląsku: Mam nadzieję, że sprawę z Solorzem załatwimy na wiosnę

PRZEGLĄD PRASY. - Mam nadzieję, że sprawę z Zygmuntem Solorzem zakończymy na wiosnę, a potem na następny sezon przystąpimy z nowym, niezłym budżetem - mówi prezydent Wrocławia Rafała Dutkiewicz w wywiadzie dla ?Gazety Wrocławskiej?.
W rozmowie z "Gazetą Wrocławską" prezydent Wrocławia po raz kolejny odnosi się do sporu władz miasta z Zygmuntem Solorzem dotyczącego Śląska Wrocław, którego gmina jak i grupa Polsat są współwłaścicielami.

Rafał Dutkiewicz przypomina, że Wrocław jako mniejszościowy akcjonariusz, złożył Solorzowi propozycję odkupienia jego udziałów, ale biznesmen nie zamierza ich odsprzedać dopóki nie odzyska pieniędzy włożonych w teren pod nieistniejącą galerię handlową. Tych miasto zwracać mu nie zamierza, twierdząc, że nie jest stroną w sprawie. Pytany o konflikt z Solorzem prezydent Wrocławia odpowiada: - Mam nadzieję, że na wiosnę sprawę zakończymy. A potem na następny sezon przystąpimy z nowym, niezłym budżetem.

Rafał Dutkiewicz deklaruje, że miasto nawet po przejęciu udziałów Solorza, zamierza wycofać się ze Śląska w perspektywie kilku lat. - Wtedy spróbujemy znaleźć nowych inwestorów dla klubu. Taki mam plan. Najpierw jednak Śląsk musi się ustabilizować. Zarówno finansowo, jak i sportowo - stwierdza prezydent Wrocławia.