Sport.pl

Birka: Solorz nie pożyczał Śląskowi pieniędzy tak jak inni właściciele. On je dawał

PRZEGLĄD PRASY. - Nie zgadzam się z tezą, że pociągnęliśmy klub w dół - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? przewodniczący rady nadzorczej Śląska Józef Birka. - Prezes Solorz nie pożyczał Śląskowi pieniędzy tak jak inni właściciele. On je dawał - twierdzi.
Polub nas na Fejsie i żyj sportem razem z nami >>

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Józef Birka przyznaje, że grupa Polsat nie czuje się współwinna złej sytuacji finansowej mistrzów Polski. Jak tłumaczy najbliższy współpracownik Zygmunta Solorza, właściciel Polsatu jasno określił zakres swojego udziału w przedsięwzięciu. Dodał także, że po fiasku projektu z galerią Solorz rozmawiał z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem nad wypracowaniem innych formuł pomocy dla klubu. Padły wtedy sugestie, żeby przyciągnąć do klubu większą liczbę sponsorów czy też potencjalnych akcjonariuszy z Wrocławia i regionu.

- To się da zrobić. Proszę pamiętać, że Śląsk dzięki mariażowi z telewizją jest bardzo dobrym nośnikiem reklamowym. Wiecie, czemu Tauron tu przyszedł? Bo za klubem stała telewizja, a oglądalność meczów drużyny była najwyższa w ekstraklasie. Oni dzisiaj są bardzo zadowoleni ze współpracy ze Śląskiem. Chciałbym podkreślić jeszcze jedną rzecz: prezes Solorz nie pożyczał Śląskowi pieniędzy tak jak inni właściciele. On je dawał - mówi Józef Birka.

Dalej kontynuuje: - Nie zgadzam się z tezą, że pociągnęliśmy Śląsk w dół. Zwiększyliśmy zobowiązania, by poszedł w górę, i to się udało: zdobyliśmy mistrzostwo Polski. Liczyliśmy na wypracowanie innych źródeł dochodów dla Śląska oraz na to, że uzyskamy lepszy wynik finansowy dzięki grze w pucharach.

Birka zauważa, że na złą kondycję finansową klubu wpływa także to, że dużo ponad 60 procent z budżetu przeznaczone jest na pensje dla piłkarzy. Przyznaje także, że po przeprowadzce na nowy stadion bardzo wzrosły koszty organizacji meczów, choć grając na nowoczesnym 43-tysięcznym obiekcie, Śląsk zyskuje sportowo i wizerunkowo.

- Byliśmy poważnie zainteresowani tym, żeby operatorem został klub. Mamy większe możliwości. Śląsk przy wsparciu Polsatu mógłby sobie naprawdę dobrze poradzić: organizować koncerty, gale bokserskie, KSW. Walka Kliczki z Adamkiem pokazała, że na dobre widowisko naprawdę można ściągnąć wielu ludzi. Na pewno mamy możliwości, by sprowadzać gwiazdy. Nie potrzebowalibyśmy do tego dodatkowej firmy (operatorem stadionu jest SMG - przyp. red.) - zaznacza Birka.

Więcej o:
Komentarze (5)
Birka: Solorz nie pożyczał Śląskowi pieniędzy tak jak inni właściciele. On je dawał
Zaloguj się
 • kdomag

  Oceniono 10 razy 6

  Panie Birka, owszem ma Pan w kilku kwestiach rację i za to dziękujemy. Ale czy Pana Bóg opuścił? Dostał Pan wychowanie, wykształcenie i wszystko co pozwoliło stanąć na nogach. Czy dostał Pan lizaka przy urodzinach i resztę życia zawdzięcza oknu życia? To są fundamentalne kwestie. Śląsk najpierw dostał lizaka a potem przed lizakiem stanęła szyba i p. Krok myślał, że tak sobie poradzi. Z galerią nie wyszło nie dlatego, że nie było pieniędzy, bo za własne też by wybudował. Nie wyszło, bo na etapie kontraktowania powierzchni handlowych w nowym obiekcie okazało się, że miasto nie wesprze inwestycji, bo utrzymać trzeba kilka nowych galerii w mieście, między innymi p. Czarneckiego, czy nowe Bielany. I stąd wyszło zło. Pan prezydent obiecał oddanie Śląska poważnemu inwestorowi, tym czasem p. Krok jest poważny wtedy i tylko wtedy, gdy ssie, a gdy okazuje się, że to nie młode cycki tylko bebi... odwraca się i pluje w twarz.... Panie Krok - a fe!!! z mamą też tak było?

 • obserwattorr

  Oceniono 12 razy 6

  Kto ci Birka dzisiaj w cokolwiek uwierzy we Wrocławiu? Zawijaj się stąd jak najdalej,bo interesu w tym mieście juz nie zrobisz!!!

 • frostaman

  Oceniono 10 razy 6

  Jeszcze tylko 2 doładowania w mixie i fuck off panie Krok.

 • wozny1996

  Oceniono 4 razy 4

  Jedyne co tu się nie mija z prawdą to jest to , że dzięki Polsatowi Śląsk zyskał w pewnym sensie wizerunkowo ale prawdą jest to , że dzięki Panu Solorzowi dzieje się to co się dzieje !! Solorz jeśli nie jesteś zainteresowany sponsorowaniem klubu to odejdź !! Na klubach piłkarskich nie da się zarobić to jest droga zabawka !!! HEJ ŚLĄSK !!!

 • przemo1033

  Oceniono 21 razy -11

  Popieram Pana Birkę. Solorz ma możliwości w zakresie promocji i widać ze potrafi organizować eventy. Kibole jak tego nie zrozumieją, w tym Dutkiewicz, pociągną ten klub na dno. Solorz nie jest głupi dać mu tym zarządzać, a miasto niech się zajmie drogami, komunikacją i budową mostów i przedszkoli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX