Śląsk złożył dokumenty licencyjne. Wrocławianie mają gwarancje finansowe

Przedstawiciele Śląska Wrocław złożyli we wtorek dokumenty licencyjne na sezon 2013/2014. Wśród nich znalazły się gwarancje finansowe, zapewniające, że klub będzie dysponował odpowiednim budżetem.
Dlaczego Śląsk odpowiednie dokumenty złożył dopiero 2 kwietnia, skoro pierwotny termin minął z końcem marca? - Po prostu ten termin nakładał się na święta wielkanocne i postanowiono o kilka dni wydłużyć całą procedurę. Wcześniej z Komisją Licencyjną zostały uczynione stosowne uzgodnienia, a takie rozwiązanie było dla wszystkich wygodniejsze - uspokaja rzecznik wrocławskiego klubu Michał Mazur.

Przedstawiciele mistrza Polski stosownych formalności dopełnili więc we wtorek, a wkrótce analizą dokumentów, które złożyli, mają zająć się eksperci z Komisji Licencyjnej PZPN. Na jej czele od tego sezonu stoi Krzysztof Sachs z renomowanej firmy Ernst & Young. Pierwsza weryfikacja ma potrwać około dwóch tygodni, natomiast cały proces licencyjny powinien zakończyć się w okolicach połowy maja. Od tego czasu kluby będą miały dwa tygodnie na złożenie ewentualnych odwołań. Komisja Licencyjna chciałaby bowiem, aby sytuacja dotycząca ekip grających obecnie w ekstraklasie wyjaśniła się definitywnie do końca obecnego sezonu. Już wówczas powinno być wiadomo, które z klubów spełniają wszystkie wymogi związane z występami w najwyższej klasie rozgrywkowej także w sezonie 2013/2014.

Jak mistrzowie Polski poradzili sobie ze spełnieniem choćby warunków dotyczących gwarancji finansowych, skoro ich właściciele, czyli miasto Wrocław i grupa Polsat są w ciągłym sporze i konflikcie? - Mogę powiedzieć tylko tyle, że złożyliśmy wszystkie wymagane dokumenty - dyplomatycznie odpowiada Michał Mazur. Nieoficjalnie wiadomo, że sytuację Śląska w kontekście otrzymania licencji na grę w ekstraklasie, znacznie poprawiła ostatnia deklaracja władz miasta, które zapewniły, że do końca roku przeleją na konto klubu 16 mln zł. To, wraz z pieniędzmi od telewizji Canal Plus oraz od sponsorów daje wrocławianom szansę na stworzenie solidnego budżetu na kolejny sezon.