Sport.pl

Sebastian Mila: Zimą pytali o mnie z Chicago Fire. Może będą mnie jeszcze chcieli latem?

Odejście Sebastiana Mili ze Śląska po sezonie jest niemal pewne. W czerwcu zawodnikowi kończy się kontrakt, a szanse na jego przedłużenie są znikome. Zimą niejasną sytuację mistrza Polski chciał wykorzystać klub z MLS - Chicago Fire. Ostatecznie do transferu nie doszło. Czy temat wróci latem?
Impas w negocjacjach w sprawie nowego kontraktu kapitana Śląska trwa w najlepsze. We Wrocławiu powoli oswajają się ze stratą jednego z najlepszych asystujących zawodników w historii klubu. Do podobnej myśli przyzwyczaja się również sam Mila, który przyznaje, że szanse na pozostanie w Śląsku na kolejny sezon są bliskie zeru.

- Nie dostałem oferty ze Śląska, nie ma więc żadnych rozmów w kwestii mojej przyszłości w zespole. Krótko mówiąc nie ma tematu Mili w Śląsku na następny rok - przyznaje kapitan mistrzów Polski w rozmowie z portalem wp.pl..

Mila w ostatnim półroczu łączony był z wieloma klubami od ligi polskiej poczynając, a na Bliskim Wschodzie kończąc. Jak się teraz okazuje zimą usługami Polaka poważnie zainteresowani byli też przedstawiciele Chicago Fire, klubu występującego w amerykańskiej lidze MLS. - Chcieli mnie w styczniu i lutym, ale z różnych względów tam nie trafiłem. A teraz nawet nie wiem, czy nadal są mną zainteresowani. Mam jeszcze kilka ofert, tyle że ja sam jeszcze nie zdecydowałem, czy chcę zostać w kraju, czy wyjechać. To nie jest teraz taka łatwa decyzja, bo też rodzina musi chcieć wyjechać - wyjaśnia Mila.

Polacy od zawsze mieli wysokie notowania w klubie z Chicago. W drużynie "Strażaków" grali wcześniej m.in. Piotr Nowak, Roman Kosecki, Jerzy Podbrożny oraz Tomasz Frankowski. W zespole z "wietrznego miasta" ostatnie lata piłkarskiej kariery spędzili m.in. bułgarski snajper Hristo Stoichkov, czy były pomocnik Arsenalu - Szwed Fredrik Ljungberg. Być może na taki sam ruch zdecyduje się też 31-letni Mila, który nie ukrywa, że jego następny kontrakt będzie ostatnim w karierze.

Przypomnijmy, że Mila do Śląska trafił latem 2008 roku. W barwach wrocławskiej drużyny rozegrał do tej pory 144 spotkania, w których strzelił 27 bramek. Wcześniej występował m.in. w Dyskobolii Grodziski Wielkopolski, Austrii Wiedeń, Valerendze Oslo i ŁKS-ie Łódź. W reprezentacji Polski zagrał 30 razy i sześć razy wpisał się w niej na listę strzelców.

Więcej o:
Komentarze (1)
Sebastian Mila: Zimą pytali o mnie z Chicago Fire. Może będą mnie jeszcze chcieli latem?
Zaloguj się
  • woles1985

    Oceniono 32 razy 28

    Sebuś w Chicago z taką grą bardzo jaka prezentujesz w obecnych rozgrywkach bardzo szybko zostaniesz kloszardem i wylądujesz na ulicy! Jak byś mógł na sobotni mecz z Górnikiem nie zakładać drewnianych, ciężkich, spowalniających Cię chodaków byłbym Ci bardzo wdzięczy.
    P.S. Sebek bardzo dużo Ci zawdzięczamy, ale weź się ku.wa w końcu do roboty bo już nie mogę patrzeć na Twoją grę! Acha i przed meczem postaraj się zatrzasnąć w jakiś sposób w szatni Stefanovicza. Pozdrawiam wierny kibic Śląska czekający na wyniki godne mistrza Polski!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX