Sport.pl

Piłkarze Wisły Kraków zagrają ze Śląskiem o swoją przyszłość

- Śląsk to chimeryczna drużyna, dlatego musimy to wykorzystać - mówi przed meczem ze Śląskiem Wrocław trener Wisły Kraków, Tomasz Kulawik
Czy Śląsk awansuje do finału Pucharu Polski? Podyskutuj na naszym FB >>

Przed meczem ze Śląskiem trener Tomasz Kulawik ma do dyspozycji niemal wszystkich swoich zawodników. Poza Kewem Jaliensem, który jest poobijany, wszyscy pozostali gracze są zdrowi. Do gry wraca także Rafał Boguski, który od kilku dni trenuje z zespołem.

Mimo że Wisła przegrała swój ostatni ligowy mecz z Piastem Gliwice 1:2, to szkoleniowiec "Białej Gwiazdy" nie planuje dużych roszad w składzie. - Przegraliśmy, ale z samej gry większości zawodników byłem zadowolony - stwierdził.

Kulawik przyznał, że pucharowa rywalizacja ze Śląskiem będzie kluczowa dla niego, jak i niektórych piłkarzy Wisły. - Nie ma co ukrywać. Jest to najważniejszy tydzień. Gramy o swoją przyszłość - powiedział stanowczo. - Śląsk to chimeryczna drużyna, dlatego musimy to wykorzystać - dodał.

Szkoleniowiec Wisły odniósł się także do postawy Patryka Małeckiego, który był krytykowany za ostatni mecz z Piastem. - Patryk zaczął szukać gry i schodził niepotrzebnie do środka. Rozmawiałem z nim na ten temat, gdyż nie tak powinien się zachowywać. W meczu ze Śląskiem jego gra będzie wyglądała inaczej. Na pewno jednak nie mogę odmówić Patrykowi ogromnego serca do gry - zakończył szkoleniowiec Wisły.

Mecz Śląsk - Wisła w środę na Stadionie Miejskim we Wrocławiu o godz. 18.30.

Więcej o: