Sport.pl

Sebastian Mila po sezonie trafi do Chicago Fire? Amerykańskie gazety tak sugerują

Nadal nie wiadomo, czy Sebastian Mila w przyszłym sezonie będzie grał w Śląsku Wrocław. Amerykańskie gazety piszą, że sprowadzeniem pomocnika mistrzów Polski zainteresowany jest Chicago Fire.
Wciąż nie wiadomo, gdzie w nowym sezonie zagra Sebastian Mila. Kontrakt 31-letniego piłkarza ze Śląskiem obowiązuje do końca czerwca tego roku. Ofertę nowej umowy szefowie wrocławskiego klubu złożyli Mili jesienią ubiegłego roku.

Ale obie strony nie doszły do porozumienia. Mila oczekiwał trzyletniej umowy, prawie 100 tys. zł brutto pensji oraz 600 tys. zł za samo przedłużenie kontraktu. Przedstawiciele mającego finansowe problemy Śląska nie zaakceptowali propozycji piłkarza i zawiesili rozmowy.

- Sebastian otrzymał od nas ofertę adekwatną zarówno do jego roli pełnionej w drużynie, jak i sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się klub. Tym samym my nigdy nie zerwaliśmy tych negocjacji. Nadal jesteśmy otwarci na propozycje - tłumaczy rzecznik Śląska Michał Mazur.

Od dłuższego czasu pojawiały się nazwy kilku zespołów zainteresowanych byłym reprezentantem Polski. Chęci pozyskania Mili nie ukrywa trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek. - Zawsze powtarzam, że Sebastiana widzę w swoich szeregach od 14 lat. Niestety, w Lechii tniemy koszty i maksymalnie oszczędzamy - mówił na ostatniej pomeczowej konferencji trener, dając do zrozumienia, że temat tego transferu jest nierealny.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że menedżer Mili Daniel Weber negocjował z Wisłą Kraków. - Prowadzimy rozmowy z wieloma klubami, w tym także z tymi z polskiej ekstraklasy - twierdzi Weber.

Z kolei sam Mila przyznał niedawno, że najkonkretniejszą ofertę zimą otrzymał z MLS - z Chicago Fire. - Mogłem podpisać kontrakt w lutym. Teraz już nie wiem, czy oferta jest nadal aktualna. Trudno powiedzieć, czy dalej będą mną zainteresowani. Moi bliscy bardzo chcieli tam jechać. Ja zresztą też byłem po części zdecydowany - przyznał w rozmowie z weszlo.com.

Zimą do transferu nie doszło, bo Amerykanie musieliby zapłacić za transfer piłkarza. Po sezonie Mila może odejść z klubu za darmo.

Teraz temat transferu do Chicago Fire powrócił. Mila twierdzi, że jest po wstępnych rozmowach z klubem MLS. W negocjacjach z Amerykanami pomaga mu Jerzy Podbrożny, który kilkanaście lat temu występował w tym zespole razem z aktualnym trenerem "Strażaków" Frankiem Klopasem.

O ewentualnym transferze Mili do USA pisze lokalna prasa. Dyrektor sportowy "Strażaków" Javier Leon w rozmowie z dziennikiem "Chicago Tribune" przyznał, że Mila jest im dobrze znany i chcieliby mieć Polaka w swojej drużynie. Tamtejsza gazeta zdradza również, że klub z "Wietrznego miasta" był bliski sprowadzenia piłkarza w 2006 roku, jednak nie doszło do porozumienia z jego ówczesnym klubem, Austrią Wiedeń.

Piłkarski sezon w Stanach Zjednoczonych wystartował w marcu. Piłkarze Chicago Fire zajmują 8. pozycję w Konferencji Zachodniej, składającej się z 10 drużyn. W Major League Soccer występuje określony pułap wynagrodzeń, czyli tzw. Salary Cap, który jest udostępniany wszystkim. Zatem tamtejszy kibic może sprawdzić zarobki każdego zawodnika.Więcej o:
Komentarze (6)
Sebastian Mila po sezonie trafi do Chicago Fire? Amerykańskie gazety tak sugerują
Zaloguj się
 • tarkus74

  Oceniono 28 razy 20

  Z jednej strony dla Mili to ostatnia szansa na nastukanie porządnej kasy na emeryturę i zapewnienie sobie bezpiecznej przyszłości finansowej, ale z drugiej jeśli Śląsk pozwoli mu odejść nie mając kogoś odpowiedniego na zastępstwo, to będzie to koniec Śląska. Bo teraz jest Mila i reszta, ten facet dzieli i rządzi na boisku.

 • maxkarate62

  Oceniono 11 razy 11

  Niewykorzystany talent. Spokojnie jeszcze teraz mógłby wejść za Obraniaka i nie byłoby różnicy chyba, że na korzyść. Prawdziwy playmaker jakiego nie mamy od czasów Dejny.

 • ivan2557

  Oceniono 5 razy 5

  Te przenosiny to bicie piany - tak jak że Karkosik będzie właścicielem a później że Katarscy szejkowie

 • doma199722

  Oceniono 5 razy 3

  Wolę to niż żeby został w Polsce poza Śląskiem...

 • sportliveint

  Oceniono 13 razy -9

  Ekstraklasa, Puchar Polski, La Liga, Bundesliga, Premier League Liga Portugesa, Ligue1, World Cup Qualifiers, Program TV!!! sportliveinternational.com/Default.aspx

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX