"Gala boksu - trybuna B" Kibole nawołują do przemocy na meczu Śląska z Legią?

We Wrocławiu oprócz kibicowskich plakatów zachęcających do przyjścia na czwartkowy mecz Śląska z Legią w finale Pucharu Polski pojawiły się także kibolskie. Zapowiadają one "galę boksu" na trybunie B przeznaczonej dla najzagorzalszych fanów Śląska.
O plakatach poinformowali nas czytelnicy. Jeden z nich w e-mailu do redakcji napisał: "Dużo ostatnio pisaliście o Śląsku Wrocław i Stadionie Miejskim. Właśnie się zastanawiałem, czy nie wspomóc drużyny i miasta, kupując bilet na mecz pucharowy z Legią. Ale zobaczyłem plakat, który mnie wyleczył z takich chęci. Czy to nie jest nawoływanie do przemocy? Gala boksu?! Sporo ich w mieście, ten akurat z Oporowa".

Na przesłanym przez niego czarnym plakacie białymi literami są napisane słowa: "UVG - Gala Boksu - Trybuna B. Wszyscy na trybunę B - finał Pucharu Polski 2.V 2013, godz. 18.30" oraz " Śląsk Wrocław vs Legia Warszawa, Nie przegap tego".

Podobne plakaty pojawiły się w wielu innych miejscach miasta, choćby na centrum handlowym Arena. Plakaty rozwieszane są obok tych promowanych przez kibicowskie stowarzyszenie Wielki Śląsk. Te kibicowskie mają kolorowy herb Śląska wzbogacony o koronę i berło, a także podpis "Mistrz Polski 2012". Znajduje się na nich także czarno-biały herb Legii.

Do tej pory na mecz Śląska z Legią sprzedano ponad 20 tys. biletów. Początek czwartkowego spotkania o godz. 18.30. Rewanż 8 maja w Warszawie.

Więcej o: