Łukasz Gikiewicz: Legia też wygrała 1:0 i pewnie dziennikarze będą się tym zachwycać

Legia wygrała 1:0 i dziennikarze pewnie będą się tym zachwycać. Śląsk wygrał 1:0 i będą narzekania - mówił napastnik wrocławian Łukasz Gikiewicz po minimalnym zwycięstwie nad Pogonią Szczecin.
Mistrzowie Polski w całym spotkaniu grali źle, oddali jeden celny strzał, który od razu udało im się zamienić na bramkę. Zdobył ją w 85 minucie Piotr Ćwielong.

Zawodnikom z Wrocławia najwyraźniej jednak styl gry nie przeszkadzał. - Przegwałciliśmy i mamy komplet punktów. Legia też wygrała 1:0 i pewnie dziennikarze będą się nad tym zachwycać. Śląsk też wygrał 1:0 i mogą pojawić się narzekania. Jesteśmy na trzecim miejscu w tabeli - podkreślał napastnik Śląska Łukasz Gikiewicz cytowany przez portal slasknet.com

O grze rywali Gikiewicz mówił: - Pogoń przez tydzień trenowała. Przyjechała do Wrocławia i cały czas truchtała. Nastawili się na kontrę i remis po 90 minutach. Nawet bramkarz Pogoni w 30. minucie puszczał piłkę na ziemię i czekał aż jakiś zawodnik przebiegnie. To nie jest tylko nasza wina. Graliśmy atakiem pozycyjnym. Trzeba dopisać trzy punkty i tyle.

Łukasz Gikiewicz ma nadzieje, że Śląsk w środę w rewanżowym meczu finału Pucharu Polski wysoko postawi poprzeczkę Legii Warszawa i nawet po przegranej 0:2 u siebie, będzie w stanie nawiązać walkę w stolicy. Wrocławianie polecą do niej samolotem we wtorek.