Śląsk walczy o licencje na Europę. Jest oświadczenie miasta i Polsatu

Sekretarz miasta Włodzimierz Patalas przedstawił projekt oświadczenia właścicieli, który ma doprowadzić do tego, że Śląsk dostanie ostatecznie licencję na grę w europejskich pucharach. W dokumencie zarówno Polsat, jak i Wrocław deklarują, że nie doprowadzą do utraty płynności finansowej klubu.
Śląsk licencji na grę w europejskich pucharach nie otrzymał w środę. W poniedziałek w urzędzie miejskim z dziennikarzami spotkał się Włodzimierz Patalas, sekretarz miasta i wiceszef rady nadzorczej Śląska. Patalas poinformował, że klub odwołał się już od decyzji Komisji Licencji Klubowych PZPN. Teraz przygotowywane jest uzasadnienie. Najważniejszym jego elementem ma być jednak wspólne oświadczenie skłóconych od dawna właścicieli Śląska, czyli miasta i Polsatu. Czytamy w nim, że "pomiędzy akcjonariuszami toczą się negocjacje dotyczące przyszłej struktury właścicielskiej. Negocjacje są trudne i mogą być długotrwałe. Niezależnie od tego obaj akcjonariusze zgodnie pragną zapewnić, że nie doprowadzą do utraty płynności finansowej przez WKS Śląsk Wrocław".

Oświadczenie podpisał już Włodzimierz Patalas, a w południe ma to zrobić przedstawiciel Zygmunta Solorza - Józef Birka.

- Rozmawialiśmy na temat oświadczenia zarówno z Polsatem, jak i Warszawą. Mamy nadzieję, że to powinno komisji licencyjnej wystarczyć. Liczymy, że teraz nastąpi zwrot - mówił Włodzimierz Patalas. Pytany, czy na pewno za deklaracjami pójdą czyny, skoro od dawna Śląsk płynności finansowej nie ma, a konflikt między właścicielami jest chroniczny, odpowiedział: - Uważam, że to jest bardzo poważne oświadczenie do komisji licencyjnej. Zawarte są tam poważne słowa, za które trzeba brać odpowiedzialność.

Włodzimierz Patalas powiedział również, że wkrótce ma dojść do kolejnego spotkania Zygmunta Solorza z prezydentem Rafałem Dutkiewczem. Tym razem miał o nie zabiegać sam miliarder, który wysłał w tej sprawie pismo do urzędu. - Wszystko wskazuje na to, że miasto w końcu przejmie ten Śląsk. Później będziemy rozmawiać z kilkoma firmami o inwestycji w klub - powiedział Patalas. Pytany o konkrety i możliwe daty nie chciał ich podać. - Nie chcemy spalić tematu - podkreślił rzecznik prezydenta Paweł Czuma.

Komisja Odwoławcza wniosek Śląska o licencję na grę w europejskich pucharach ma rozpatrzyć do 28 maja.