Zgoda właścicieli w Śląsku: Przedstawiciel Zygmunta Solorza podpisał oświadczenie o finansowaniu klubu

Pod oświadczeniem o dalszym finansowaniu Śląska podpisali się przedstawiciele obydwu właścicieli klubu - Józef Birka oraz Włodzimierz Patalas. Teraz Śląsk odwoła się w PZPN od decyzji, na podstawie której wrocławski klub nie otrzymał licencji na grę w europejskich pucharach.
W poniedziałek Włodzimierz Patalas, sekretarz miasta i wiceszef rady nadzorczej piłkarskiego Śląska, przedstawił dziennikarzom wspólne oświadczenie właścicieli Śląska, czyli miasta i Polsatu, w sprawie dalszego finansowania klubu.

Napisano w nim: "Pomiędzy akcjonariuszami toczą się negocjacje dotyczące przyszłej struktury właścicielskiej. Negocjacje są trudne i mogą być długotrwałe. Niezależnie od tego obaj akcjonariusze zgodnie pragną zapewnić, że nie doprowadzą do utraty płynności finansowej przez WKS Śląsk Wrocław".

Pod oświadczeniem widniał podpis Włodzimierza Patalasa. Obok zostawione było wolne miejsce, gdzie swój podpis miał złożyć Józef Birka, najbliższy współpracownik Zygmunta Solorza. W poniedziałek wieczorem w rozmowie telefonicznej Birka powiedział "Gazecie": - Akceptujemy to oświadczenie i złożymy dokument do PZPN, aby Śląsk mógł otrzymać licencję.

We wtorek - po wcześniejszej konsultacji z Zygmuntem Solorzem - Birka podpisał się na oświadczeniu.

Patalas: - Oświadczenie o wspólnym finansowaniu Śląska jest już podpisane przez obydwu właścicieli. Przekażemy je teraz prezesowi klubu, który prześle je do Komisji Odwoławczej PZPN.

We wtorek doszło też do spotkania prezydenta Rafała Dutkiewicza z Zygmuntem Solorzem w sprawie przyszłości Śląska, ale obydwie strony na razie niczego nie chcą komentować.

- Prosimy jeszcze o trochę cierpliwości - zaznacza Włodzimierz Patalas.

Przypomnijmy, że Śląsk nie dostał licencji na grę w europejskich pucharach. Komisja Licencyjna zarzuciła wrocławskiemu klubowi, że nie wykazał wiarygodnych źródeł finansowania. Poza tym PZPN zauważył, że Śląskowi nie pomaga ciągły publiczny spór właścicieli, dotyczący utrzymywania zespołu. Komisja Odwoławcza wniosek Śląska o licencję na grę w europejskich pucharach ma rozpatrzyć do 28 maja. Do 3 czerwca PZPN musi przesłać do UEFA listę klubów, które będą reprezentowały Polskę w europejskich pucharach.