Sport.pl

Były świetny napastnik Śląska i Zagłębia przekonywał dzieci do czytania książek

Jak ważną rolę w ludzkim życiu, szczególnie tych najmłodszych, odgrywa czytanie książek, przekonywał na spotkaniu z maluchami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Legnicy, Janusz Kudyba, dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi.
- Zawsze, kiedy tylko mam możliwość, czytam książki. Szczególnie w czasie podróży. Niezależnie, czy jestem w autokarze, czy samolocie. Bo czytanie bardzo wzbogaca ludzkie życie. Powoduje, że posługujemy się poprawną polszczyzną i zdobywamy wiele wartości szczególnie cennych w życiu każdego z nas - mówił Kudyba, niegdyś znakomity napastnik m.in. Śląska i Zagłębia, teraz dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi.

Z relacji zamieszczonej na oficjalnej stronie Miedzi wynika, że dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały przeczytanego przez niego fragmentu książki o 40-letniej historii Miedzi Legnica. Dowiedziały się dzięki temu, że w 1992 roku to właśnie legnicki klub sięgnął po piłkarski Puchar Polski.

Wcześniej Artur Wira, dyrektor SP nr 4, dokładnie scharakteryzował uczniom osobę Janusza Kudyby. Szczególnie warte podkreślenia jest to, że dzieci niemal natychmiast potrafiły się "dogadać" z człowiekiem, który w czasie swojej piłkarskiej kariery "jadł chleb z niejednego pieca". Dzięki temu same zaprezentowały "pokaz" swojego czytania w szkolnej świetlicy, gdzie odbyło się spotkanie.

Kudyba to kolejna ze znanych osób, które w wydatny sposób włączyły się w ogólnopolską akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Wcześniej w takich spotkaniach udział brała między innymi Antonina Trawnik, prezes Stowarzyszenia Miłośników Legnicy, czy też Zuza Motorniuk, aktorka legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.

Więcej o: