Łukasz Gikiewicz: Nie oddamy już trzeciego miejsca

To bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo, bo wróciliśmy na trzecie miejsce w tabeli, które daje nam medal. Już tego miejsca nie oddamy - zapowiada napastnik Śląska Łukasz Gikiewicz po wygranej z Jagiellonią w Białymstoku.
Po bardzo dobrym meczu Śląsk wygrał na wyjeździe 3:0, odnosząc pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym roku i pierwsze od 30 listopada 2012. Wrocławianie rywala wprost zdeklasowali, choć bramki strzelali dopiero w drugiej połowie. - Przyjechaliśmy po trzy punkty i myślę, że na nie zasłużyliśmy. Każda bramka padła po fajnych akcjach. Trener w przerwie powiedział nam, że mieliśmy grać swoje. Szczególnie w środku przyjmować piłkę i czekać na swoje sytuacje. - mówi napastnik Łukasz Gikiewicz cytowany przez portal slasknet.com. Zawodnik Śląska dodawał: - Jesteśmy tak przygotowani, że chcieliśmy zdobyć jak najwięcej bramek. To bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo, bo wróciliśmy na trzecie miejsce w tabeli, które daje nam medal. Już tego miejsca nie oddamy. Zostały nam dwa mecze i zamierzamy je wygrać.

Śląsk w ostatnich dwóch kolejkach sezonu zmierzy się z Lechem Poznań (w czwartek u siebie) oraz z Legią Warszawa w niedzielę na wyjeździe. Dla tych zespołów najbliższe pojedynki będą bez większego znaczenia, bowiem zapewniły one sobie już odpowiednio wicemistrzostwo i mistrzostwo Polski. Śląsk będzie w nich walczył o utrzymanie trzeciego miejsca, na które awansował po własnej wygranej i remisie Piasta Gliwice.