Sport.pl

Trener Śląska o transferach: Szukamy szybkich graczy

PRZEGLĄD PRASY. - Potrzebuje szybkich i agresywnych zawodników - mówi ?Przeglądowi Sportowemu? trener Stanislav Levy pytany o to, jakich graczy chciałby ściągnąć do Śląska Wrocław.
W rozmowie z PS trener Levy ocenia sezon i odnosi się do potencjalnych zmian kadrowych w zespole. Szkoleniowiec uważa, że jego drużynie do doścignięcia Lecha Poznań i Legii Warszawa zabrakło nie tyle transferów, co regularności. Poza tym Czech nie chce potwierdzić, że najbliższym wzmocnieniem Śląska będzie Sebino Plaku, z którym pracował w Albanii.

Trener Levy mówi bowiem, że dopóki gracz nie podpisze kontraktu i nie zostanie oficjalnie przedstawiony, to jego przyjście do zespołu jest jedynie spekulacją. Szkoleniowiec Śląska przyznaje jednak, że będzie szukał zawodników szybkich i agresywnych, szczególnie do napadu. Tam bowiem do tej pory wrocławianie mieli graczy o dość podobnej charakterystyce, czyli raczej silnych fizycznie i statycznych. - Musimy mieć większe pole manewru i poszukać tym razem szybkiego i zwrotnego atakującego - stwierdza Levy. Szkoleniowiec rozmawiał także z Ericiem Moulounguim, który jego zdaniem, by dojść do pełni formy, potrzebuje dwóch cykli przygotowawczych - letniego i zimowego. Gabończyk jednak w Śląsku raczej nie zostanie. Jeśli zaś chodzi o treningi samych wrocławian, to przygotowania do nowego sezonu rozpoczną się 19 czerwca, a na obóz pojadą prawdopodobnie do Austrii.

Więcej o: