Zobacz, kiedy gra Śląsk i Zagłębie: Znany jest już terminarz spotkań piłkarskiej ekstraklasy na sezon 2013/14

W pierwszym meczu Śląsk zagra w Kielcach z Koroną, a Zagłębie Lubin u siebie z Pogonią Szczecin. Sezon rozpocznie się 19 lipca.
Przypomnijmy, że w sezonie 2013/2014 w T-ME rozegranych zostanie 296 meczów, czyli o 56 więcej niż do tej pory. Po rozegraniu rundy zasadniczej składającej się z 30 kolejek zespoły rozegrają po 7 meczów w dwóch ośmiozespołowych grupach. Sezon 2013/2014 rozpocznie się 19 lipca 2013 roku. Jesienią zostanie rozegranych 21 kolejek, z których ostatnia przypada na datę 14/15 grudnia 2013 roku.

W zależności od awansu reprezentacji Polski do finałów Mistrzostw Świata rozgrywki ligowe zostaną zakończone albo 17/18 maja 2014 roku (awans), albo 31 maja/1 czerwca 2014 roku (brak awansu). Ogłoszenie terminarza na rundę wiosenną nastąpi po rozstrzygnięciu tej kwestii. Runda wiosenna rozpocznie się 14 lutego 2014 roku, zaś ostatnia kolejka rundy zasadniczej przypadnie odpowiednio na 5 lub 12 kwietnia 2014 roku.

Po zakończeniu rundy zasadniczej nastąpi dwutygodniowa przerwa, która pozwoli klubom na optymalne przygotowanie się organizacyjnie do rundy finałowej. W przypadku braku awansu do MŚ 2014 przerwa w rozgrywkach przypadnie na okres Świąt Wielkanocnych. W przypadku braku awansu do MŚ 2014 - poza przedostatnią kolejką - wiosną nie są planowane żadne terminy rozgrywek w środku tygodnia.

Rozgrywki w nowym kształcie pozwolą skrócić przerwę letnią do 45 dni. Dla przypomnienia - przed sezonem 2012/2013 przerwa ta wynosiła ponad 100 dni. Przerwa zimowa w sezonie 2013/2014 wyniesie 60 dni.

Terminarz rundy zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy na sezon 2013/2014:

1.kolejka - 20 lipca:

Ruch Chorzów - Lech Poznań, Cracovia - Piast Gliwice, Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Legia Warszawa - Widzew Łódź , Wisła Kraków - Górnik Zabrze, Korona Kielce - Śląsk Wrocław, Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin

2.kolejka - 27 lipca:

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk, Korona Kielce - Wisła Kraków, Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin - Legia Warszawa, Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz, Piast Gliwice - Zagłębie Lubin, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze, Lech Poznań - Cracovia

3.kolejka - 3 sierpnia

Cracovia - Ruch Chorzów, Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Lubin - Lech Poznań, Górnik Zabrze - Piast Gliwice, Widzew Łódź - Korona Kielce, Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław - Wisła Kraków

4.kolejka - 10 sierpnia:

Ruch Chorzów - Legia Warszawa, Lechia Gdańsk - Cracovia, Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław, Widzew Łódź - Górnik Zabrze, Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz , Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin, Lech Poznań - Korona Kielce

5.kolejka - 24 sierpnia

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin - Cracovia . Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, Korona Kielce - Piast Gliwice, Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Śląsk Wrocław - Widzew Łódź , Wisła Kraków - Lech Poznań , Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin

6.kolejka - 31 sierpnia:

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin, Cracovia - Legia Warszawa, Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze, Pogoń Szczecin - Wisła Kraków, Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok, Piast Gliwice - Śląsk Wrocław, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce, Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz

7.kolejka - 14 września:

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin, Korona Kielce - Legia Warszawa, Zawisza Bydgoszcz - Cracovia, Śląsk Wrocław - Lech Poznań, Wisła Kraków - Piast Gliwice, Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów, Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk, Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała

8.kolejka - 21 września:

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław, Cracovia - Wisła Kraków, Lechia Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz, Legia Warszawa - Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin - Korona Kielce, Piast Gliwice - Widzew Łódź , Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok, Lech Poznań - Pogoń Szczecin

9.kolejka - 25 września (środa):

Korona Kielce - Górnik Zabrze, Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław - Cracovia, Wisła Kraków - Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Widzew Łódź - Ruch Chorzów, Piast Gliwice - Lech Poznań

10. kolejka - 28 września

Ruch Chorzów - Wisła Kraków, Cracovia - Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk - Korona Kielce, Legia Warszawa - Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz , Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice, Lech Poznań - Widzew Łódź

11. kolejka - 5 października:

Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce, Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin, Wisła Kraków - Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok - Cracovia, Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze, Widzew Łódź - Lechia Gdańsk , Piast Gliwice - Ruch Chorzów, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań

12.kolejka - 19 października:

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Lechia Gdańsk - Lech Poznań, Legia Warszawa - Piast Gliwice, Zagłębie Lubin - Widzew Łódź, Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław, Korona Kielce - Jagiellonia Białystok, Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków

13. kolejka - 26 października:

Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz, Wisła Kraków - Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze, Pogoń Szczecin - Korona Kielce, Widzew Łódź - Cracovia, Piast Gliwice - Lechia Gdańsk, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów, Lech Poznań - Legia Warszawa

14.kolejka - 30 października (środa):

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk, Górnik Zabrze - Cracovia, Korona Kielce - Ruch Chorzów , Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa, Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Wisła Kraków - Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok - Lech Poznań, Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

15.kolejka - 2 listopada:

Ruch Chorzów - Zawisza Bydgoszcz

Cracovia - Korona Kielce, Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław, Legia Warszawa - Zagłębie Lubin, Widzew Łódź - Pogoń Szczecin, Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków, Lech Poznań - Górnik Zabrze

16. kolejka - 9 listopada:

Lech Poznań - Ruch Chorzów, Piast Gliwice - Cracovia, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk, Widzew Łódź - Legia Warszawa, Górnik Zabrze - Wisła Kraków, Śląsk Wrocław - Korona Kielce , Jagiellonia Białystok - Zawisza Bydgoszcz, Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin

17. kolejka - 23 listopada:

Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów, Wisła Kraków - Korona Kielce, Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, Legia Warszawa - Pogoń Szczecin, Zawisza Bydgoszcz - Widzew Łódź, Zagłębie Lubin - Piast Gliwice, Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Cracovia - Lech Poznań

18. kolejka - 30 listopada:

Ruch Chorzów - Cracovia, Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa, Lech Poznań - Zagłębie Lubin, Piast Gliwice - Górnik Zabrze, Korona Kielce - Widzew Łódź, Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz, Wisła Kraków - Śląsk Wrocław

19. kolejka - 4 grudnia (środa):

Legia Warszawa - Ruch Chorzów, Cracovia - Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków, Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze - Widzew Łódź, Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice, Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Korona Kielce - Lech Poznań

20. kolejka - 7 grudnia:

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa, Cracovia - Zagłębie Lubin, Ruch Chorzów - Górnik Zabrze, Piast Gliwice - Korona Kielce, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zawisza Bydgoszcz, Widzew Łódź - Śląsk Wrocław, Lech Poznań - Wisła Kraków, Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok

21. kolejka - 14 grudnia:

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów, Legia Warszawa - Cracovia, Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk, Wisła Kraków - Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź, Śląsk Wrocław - Piast Gliwice, Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań

22. kolejka - 15 lutego:

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze, Legia Warszawa - Korona Kielce, Cracovia - Zawisza Bydgoszcz, Lech Poznań - Śląsk Wrocław, Piast Gliwice - Wisła Kraków, Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź

23. kolejka - 22 lutego:

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów, Wisła Kraków - Cracovia, Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk, Górnik Zabrze - Legia Warszawa, Korona Kielce - Zagłębie Lubin, Widzew Łódź - Piast Gliwice , Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Pogoń Szczecin - Lech Poznań

24. kolejka - 1 marca:

Górnik Zabrze - Korona Kielce, Zagłębie Lubin - Zawisza Bydgoszcz, Cracovia - Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków, Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin, Ruch Chorzów - Widzew Łódź, Lech Poznań - Piast Gliwice

25. kolejka - 8 marca:

Wisła Kraków - Ruch Chorzów, Pogoń Szczecin - Cracovia, Korona Kielce - Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław - Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin, Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze, Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Widzew Łódź - Lech Poznań

26. kolejka - 15 marca:

Korona Kielce - Zawisza Bydgoszcz, Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław, Legia Warszawa - Wisła Kraków, Cracovia - Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk - Widzew Łódź , Ruch Chorzów - Piast Gliwice, Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała

27. kolejka - 22 marca:

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia, Lech Poznań - Lechia Gdańsk, Piast Gliwice - Legia Warszawa, Widzew Łódź - Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok - Korona Kielce, Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz

28. kolejka - 26 marca/29 marca:

Zawisza Bydgoszcz - Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin - Wisła Kraków, Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok, Korona Kielce - Pogoń Szczecin, Cracovia - Widzew Łódź, Lechia Gdańsk - Piast Gliwice, Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Legia Warszawa - Lech Poznań

29. kolejka - 29 marca/5 kwietnia:

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin, Cracovia - Górnik Zabrze, Ruch Chorzów - Korona Kielce, Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław, Widzew Łódź - Wisła Kraków, Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, Piast Gliwice - Pogoń Szczecin

30. kolejka - 5 kwietnia/12 kwietnia:

Zawisza Bydgoszcz - Ruch Chorzów, Korona Kielce - Cracovia, Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin - Legia Warszawa, Pogoń Szczecin - Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice, Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Górnik Zabrze - Lech Poznań

Terminarz rundy finałowej T-Mobile Ekstraklasy na sezon 2013/2014:

Przed rozpoczęciem rundy finałowej znany będzie terminarz poszczególnych meczów, w zależności od miejsca zajętego przez daną drużynę w rundzie zasadniczej.

Grupa A:

31 kolejka: 1-6; 2-5; 3-8; 4-7

32 kolejka: 8-1; 5-4; 6-2; 7-3

33 kolejka: 1-5; 4-8; 2-7; 3-6

34 kolejka: 7-1; 3-5; 8-2; 4-6

35 kolejka: 1-3; 5-7; 2-4; 6-8

36 kolejka: 4-1; 2-3; 6-7; 8-5

37 kolejka: 1-2; 3-4; 5-6; 7-8

Grupa B:

31 kolejka: 9-14, 10-13, 11-16, 12-15

32 kolejka: 16-9; 13-12; 14-10; 15-11

33 kolejka: 9-13; 12-16; 10-15; 11-14

34 kolejka: 15-9; 11-13; 16-10; 12-14

35 kolejka: 9-11; 13-15; 10-12; 14-16

36 kolejka: 12-9; 10-11; 14-15; 16-13

37 kolejka: 9-10; 11-12; 13-14; 15-16