Sport.pl

Były napastnik Śląska znalazł nowy klub. Będzie grał w drugiej lidze holenderskiej

Johan Voskamp niedawno rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron ze Śląskiem Wrocław. Wczoraj 28-letni napastnik podpisał trzyletnią umowę z holenderskim drugoligowcem Spartą Rotterdam.
Voskamp wczoraj podpisał kontrakt z drugoligową Spartą Rotterdam. 28-letni napastnik związał się z klubem z Rotterdamu trzyletnią umową. Piłkarz grał już w tym zespole w sezonie 2010/2011. Wówczas z dorobkiem 29 trafień w 31 meczach został królem strzelców w 2. lidze holenderskiej.

Holenderski napastnik dwa tygodnie temu rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron ze Śląskiem Wrocław. Piłkarz we wrocławskiej drużynie spędził ostatnie dwa sezony. Do stolicy Dolnego Śląska sprowadzał go trener Orest Lenczyk. Śląsk zapłacił wówczas za niego 150 tys. euro. Zawodnik w pierwszej części sezonu imponował skutecznością. Podczas rundy jesiennej łącznie w 22 meczach zanotował 9 bramek. Na wiosnę było już jednak zdecydowanie gorzej. Ostatnią bramkę w barwach wrocławian Voskamp zdobył 6 listopada 2011 roku w wygranym 5:1 derbowym meczu z Zagłębiem Lubin. Później forma napastnika była jeszcze niższa. Przez ostatnie pół roku piłkarz nie grał wcale, borykał się z urazami, notował sporadyczne występy w Młodej Ekstraklasie.

Więcej o: