Zdolny 16-latek wróci do Śląska? "Talent czystej wody"

Śląsk Wrocław jest poważnie zainteresowany pozyskaniem utalentowanego 16-latka Michała Bartkowiaka z Górnika Wałbrzych informuje portal Slasknet.com. Dla młodego pomocnika byłoby to drugie podejście we wrocławskiej drużynie.
Bartkowiak z powodzeniem grał już w młodzieżowych drużynach Śląska Wrocław trzy lata temu. Przygodę z wrocławskim klubem przerwały słabe wyniki w nauce młodego piłkarza i problemy pozasportowe. 16-latek wrócił do Górnika Wałbrzych, w którym trenował ze starszymi kolegami. Przed rundą wiosenną sezonu 2011/2012 pomocnik znalazł się w orbicie zainteresowań Legii Warszawa. Ostatecznie trafił to stołecznego klubu na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Od dłuższego czasu jest również regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Ostatni sezon Bartkowiak spędził w Górniku Wałbrzych. Zawodnik wystąpił w pięciu spotkaniach w drugoligowym zespole, w których zdobył dwie bramki. 16-letni piłkarz od dawna określany jest mianem największego dolnośląskiego talentu. Głośno o młodym pomocniku było już kilka lat temu, gdy jako 9-latek podczas jednego z międzynarodowych turniejów rozgrywanych na obiektach treningowych Barcelony, strzelił bramkę w meczu z rówieśnikami młodzieżowej drużyny Dumy Katalonii. Jak informuje slasknet.com wrocławianie są zainteresowani ponownym sprowadzeniem pomocnika