Śląsk wyjechał na zgrupowanie do Austrii. Zabrał ze sobą testowanego Hiszpana

Piłkarze Śląska dzisiaj o godz. 8 wyjechali na obóz przygotowawczy do Austrii. W kadrze na zgrupowanie znalazł się skrzydłowy Adria Granell, który nadal będzie testowany przez wrocławian.
Dzisiaj podopieczni Stanislava Levego wyjechali na dziesięciodniowe zgrupowanie do austriackiego Ampflwang. Podczas zgrupowania wrocławianie rozegrają trzy sparingi: z wicemistrzem Rumunii Pandurii Targu Jiu, drużyną austriackiej Bundesligi Admirą Wacker Mödling oraz szóstym zespołem czeskiej ekstraklasy Duklą Praga.

W gronie 25 zawodników, którzy wyjechali na przedsezonowy obóz, nie znalazł się Mateusz Cetnarski, który podczas sparingu z GKS-em Bełchatów doznał kontuzji. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Śląska do autokaru nie wsiadł również Marcin Kowalczyk. 28-letni obrońca nie stawił się na zbiórce przed wyjazdem. Z naszych informacji wynika, że piłkarz wyjechał na zgrupowanie Wołgi Niżny Nowogród, która również rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu w Austrii.

Na obóz przygotowawczy wyjechał natomiast Adria Granell. Hiszpan dostał dodatkowy czas na przekonanie sztabu szkoleniowego Śląska do swoich umiejętności.

18 lipca zawodnicy Śląska rozegrają pierwszy mecz w Lidze Europy. We Wrocławiu podopieczni Stanislava Levego zmierzą się ze zwycięzcą pary FK Rudar - FC Mika.

Kadra Śląska Wrocław na zgrupowanie w Austrii:

Bramkarze: Rafał Gikiewicz, Marian Kelemen, Jakub Wrąbel.

Obrońcy: Kamil Dankowski, Rafał Grodzicki, Adam Kokoszka, Krzysztof Ostrowski, Dudu Paraiba, Mariusz Pawelec, Tadeusz Socha, Amir Spahić, Marek Wasiluk.

Pomocnicy: Adria Granell, Tomasz Hołota, Przemysław Kaźmierczak, Robert Menzel, Sebastian Mila, Sylwester Patejuk, Waldemar Sobota, Dalibor Stevanović, Paweł Uliczny.

Napastnicy: Marco Paixao, Sebino Plaku, Marcin Przybylski, Jakub Więzik.