Wychowanek Lecha Poznań przechodzi do Miedzi Legnica: Interesuje się nim teraz angielski QPR

18-letni Adrian Cierpka został nowym zawodnikiem Miedzi Legnica. Utalentowany wychowanek Lecha Poznań z dolnośląskim klubem związał się dwuletnią umową. Piłkarzem interesuje się również angielski Queens Park Rangers, który zaprosił zawodnika na kilkudniowe testy.
Młody pomocnik podpisał z legniczanami dwuletnią umowę. Zawodnik przyznał, że na grę w legnickiej Miedzi przekonała go stabilna sytuacja klubu oraz treningi z wieloma doświadczonymi graczami. - Moim celem w Miedzi jest rozwijanie się. Chcę powoli budować własną karierę, schodek po schodku - mówi urodzony w 1995 roku piłkarz.

Co ciekawe, poważnie zainteresowany 18-latkiem jest spadkowicz z angielskiej Premier League - Queens Park Rangers. Anglicy zaprosili wychowanka Lecha na kilkudniowe testy do Londynu. - Dostałem zaproszenie na tygodniowe testy do QPR jeszcze przed tym, jak trafiłem do Miedzi. Nie chciałbym stracić okresu przygotowawczego w Legnicy poprzez ten wyjazd. Moim celem jest walka z Miedzią o Ekstraklasę. Mam nadzieję, że wraz z władzami klubu wypracujemy najlepsze rozwiązanie tej sprawy dla mnie - przyznaje Adrian Cierpka.

Zawodnik jest regularnym reprezentantem Polski do lat 18. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy z kadrą narodową U-17 wywalczył brązowy medal. Wówczas wielu trenerów okrzyknęło go najlepszym piłkarzem w polskiej drużynie. W ostatnim sezonie rozegrał 22 występy w drużynie Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań.