Kluczowy piłkarz Śląska odejdzie do Serie A? Wrocławianie chcą go zatrzymać

Śląsk Wrocław złożył ofertę przedłużenia kontraktu Waldemarowi Sobocie - donosi internetowe wydanie ?Przeglądu Sportowego.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Sobota ma ważny kontrakt ze Śląskiem jeszcze przez rok, ale już po pierwszym stycznia będzie mógł związać się umową z nowym pracodawcą. Wrocławianie robią wszystko, żeby nie powtórzyły się sytuacje, jakie miały miejsce z Piotrem Ćwielongiem, Jarosławem Fojutem i Piotrem Celebanem, którzy odeszli z klubu za darmo. Właśnie dlatego czterokrotnemu reprezentantowi Polski złożono propozycję nowego, trzyletniego kontraktu.

- Proponujemy mu dobre warunki, w granicach naszych możliwości finansowych - mówi w rozmowie z portalem przegladsportowy.pl prezes Śląska Piotr Waśniewski.

Na razie nie wiadomo, czy Sobota będzie zainteresowany ofertą Śląska. W czwartek na ten temat piłkarz będzie rozmawiał ze swoim agentem Markiem Citko, który niewykluczone, że będzie namawiał swojego klienta na transfer już tego lata.

- Uważam, że jest realna szansa na zmianę klubu jeszcze w tym okienku transferowym. W grę wchodzi nie tylko Rosja. Można też znaleźć stabilny klub w Grecji - twierdzi Citko.

Menedżer Soboty nie ukrywa, że możliwy byłby też transfer do Serie A. Jak przyznał skaut jednego z włoskich klubów, obserwował grę pomocnika Śląska w meczu finału Pucharu Polski z Legią Warszawa.

Sobota, to obok kapitana Sebastiana Mili jeden z kluczowych graczy wrocławskiej drużyny, która w ostatnich trzech sezonach trzykrotnie stawała na ligowym podium, a w sezonie 2011/2012 sięgnęła po mistrzostwo Polski. 26-letni pomocnik do Wrocławia trafił latem 2010 roku. W tym czasie rozegrał w ekstraklasie 84 mecze, w których strzelił dziewięć bramek.

Wrocław.Sport.pl ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas >>