Sport.pl

Piłkarze Śląska o meczu z Koroną: W Kielcach zawsze gra się ciężko

Piłkarze Śląska Wrocław zainaugurują walkę o krajowe mistrzostwo - ich pierwszym rywalem będzie Korona Kielce.
Przed meczem w Kielcach na oficjalnej stronie internetowej klubu wypowiedzieli się gracze wrocławian, którzy oceniali siłę rywala.

- W Kielcach zawsze się trudno gra, rywal stawia tam ciężkie warunki - mówi pomocnik Śląska Waldemar Sobota.

- Nie można mówić po pierwszym meczu, że zespół jest w formie. Jeśli wygramy w niedzielę, to już prędzej. Forma jest wyznaczana przez punkty - jeśli pokonamy Koronę, to będzie się mówić, że Śląsk jest w formie - podkreśla golkiper WKS-u Rafał Gikiewicz. - Dobrze rozpoczęliśmy sezon w Lidze Europy, dlatego tak samo chcemy zacząć rozgrywki ekstraklasy - dodaje Sobota.

- W Kielcach spodziewamy się walki, bo w polskiej lidze nie ma łatwych spotkań - zaznacza Gikiewicz. Podobnego zdania jest Adam Kokoszka, obrońca Śląska. - Każdy wie, jak gra się na stadionie Korony. Czeka nas bardzo ciężka przeprawa, ale jedziemy po trzy punkty - podkreśla defensor. - Znamy zasadę "jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz", ale nie myślimy o wygranym starciu z Rudarem. Teraz skupiamy się wyłącznie na Koronie - dodaje Gikiewicz.

Wrocławianie w Kielcach zainaugurują rozgrywki ligowe. O co będą walczyć w nowym sezonie? Wszyscy zgodnie przyznają, że celem jest miejsce na podium.

- Trudno wyrokować, bo liga po trzydziestu kolejkach się dzieli na grupy, dzielone są też punkty, ale naszym celem jest mistrzostwo - zapowiada Adam Kokoszka. - Walczymy o podium, a dobrze byłoby też dorzucić do tego dobre występy w europejskich pucharach. Podchodzimy jednak do tego z pokorą, ciężko trenujemy i podnosimy swoje umiejętności. Wierzę, że będzie dobrze - kończy Rafał Gikiewicz.

Więcej o: