Sport.pl

Śląsk kontra Korona: W ekstraklasie wrocławianie tylko raz wygrali z drużyną z Kielc!

Historia pojedynków Śląska z Koroną jest krótka, ale niezwykle burzliwa. Jeszcze w drugiej lidze wrocławianie potrafili wygrać ze Złocisto-Krwistymi aż 7:0, ale już w ekstraklasie zaledwie raz znaleźli sposób na pokonanie kielczan.
Jak wyliczyli dziennikarze z oficjalnej strony internetowej klubu, do tej pory Śląsk rywalizował z Koroną jedenaście razy. Do pierwszego w historii spotkania między tymi drużynami doszło 25 września 1985 roku w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Pierwszoligowy wówczas WKS pewnie pokonał na wyjeździe niżej notowaną Koronę 3:1. Było to jak dotąd jedyne w historii zwycięstwo Śląska odniesione nad Koroną w Kielcach!

Na spotkanie w lidze między Śląskiem a Koroną trzeba było czekać aż do sezonu 1999/2000. Walczący wówczas o powrót do ekstraklasy WKS najpierw zremisował w Kielcach 0:0, a następnie rozniósł rywala przy Oporowskiej aż 7:0.

Ponownie oba zespoły zmierzyły się w 2009 roku, po awansie kielczan do najwyższej klasy rozrywkowej. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, tak samo jak rewanżowy pojedynek we Wrocławiu. Cztery kolejne mecze to już zwycięstwa Korony. Ekstraklasowy patent na Koronę wrocławianie znaleźli dopiero przed rokiem, pokonując ją na własnym boisku 2:0. Była to pierwsza i jak dotąd jedyna wygrana WKS-u nad tym rywalem w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Śląsk 11 razy spotykał się z Koroną. Bilans meczów to 3 zwycięstwa Śląska, 4 remisy i 4 wygrane Korony. Śląsk zdobył w dotychczasowej rywalizacji 18 bramek, tracąc 11 goli. W Kielcach obie drużyny rozegrały 6 spotkań, w których WKS wygrał raz, trzykrotnie dzielił się punktami i odniósł dwie porażki. Śląsk zdobył w Kielcach 7 goli, tracąc tyle samo bramek.

Więcej o: