Stoper Śląska Oded Gavish grał razem z Maorem Meliksonem

Trener Stanislav Levy domagał się pozyskania środkowego obrońcy i w końcu go dostał. Piłkarzem Śląska został wczoraj 24-letni Oded Gavish, a wkrótce kontrakt podpisze też Flavio Paixao.
Wrocławianie braki na środku defensywy mają od początku sezonu. Najpierw bowiem z klubu odszedł Marcin Kowalczyk, a potem kontuzji barku doznał Rafał Grodzicki. Szkoleniowiec drużyny pozyskanie stopera nazwał więc koniecznością, a klub jego kadrowe życzenie spełnił.

Oded Gavish ma 24 lata i jest właśnie środkowym obrońcą. Pochodzi z Izraela, ale ma również paszport rumuński. Przez ostatnie trzy lata bronił barw Hapoelu Beer Szewa, w którym pełnił funkcję kapitana. W poprzednim sezonie zagrał w 24 meczach ligowych, strzelił jednego gola i jedną bramkę samobójczą. Na koncie ma także występy w młodzieżowych reprezentacjach Izraela.

- Przez ostatnie dni zawodnik przechodził we Wrocławiu testy medyczne. Ich wyniki są pozytywne, dlatego podpisaliśmy z Odedem trzyletnią umowę. Cieszymy się, że tak dobry i perspektywiczny piłkarz zasilił naszą drużynę. Jestem przekonany, że będzie dla Śląska dużym wzmocnieniem - mówi prezes wrocławskiego klubu Piotr Waśniewski.

Co ciekawe, choć Oded Gavish przechodzi do Śląska na zasadzie transferu definitywnego, to wrocławianie w zasadzie nic za niego nie zapłacą. Dlaczego oraz jak wyglądały kulisy transferu, nie chcą ujawnić jednak ani klubowi działacze, ani prowadzący transakcję menedżer Krzysztof Świątkowski. Wiadomo, że Gavish niemal miesiąc temu spotkał się z zarządem Hapoelu i dostał zielone światło w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Przed przyjściem do Śląska Izraelczyk swoją decyzję konsultował z najlepszym przyjacielem, a byłym piłkarzem Wisły Maorem Meliksonem. Ten polecił mu grę w Polsce i we Wrocławiu.

Gavish do klubu z Oporowskiej przyjechał w piątek. Jak mówi jego menedżer, jeszcze w ostatniej chwili odrzucał oferty m.in. z Rumunii, Szwajcarii czy Izraela.

W 2011 roku nowy obrońca Śląska był bliski transferu do belgijskiego Racingu Genk. Co ciekawe, wcześniej, w 2008 roku, twórcy popularnej gry Football Manager uznali tego zawodnika za najbardziej perspektywicznego. Gavish został wówczas zestawiony z takimi zawodnikami jak Ezequiel Garay (obecnie Benfica), Mamadou Sakho (PSG), Jonny Evans (Manchester United) czy David Luiz.

Piłkarzem Śląska w ciągu kilku dni zostanie też na pewno skrzydłowy Flavio Paixao.