Śląsk ma dużo czasu? Za rok 10 piłkarzy może odejść, a wśród nich Kelemen, Sobota, Kaźmierczak.

PRZEGLĄD PRASY. Jeśli Śląsk szybko nie rozpocznie rozmów kontraktowych, to w styczniu 10 jego piłkarzy może podpisać kontrakty z nowymi klubami, a klub nie zobaczy z ich transferów nawet złotówki - pisze ?Fakt?
W czerwcu 2014 roku umowy ze Śląskiem kończą się: Mateuszowi Cetnarskiemu, Przemysławowi Kaźmierczakowi, Marianowi Kelemenowi. Krzysztofowi Ostrowskiemu, Sylwestrowi Patejukowi, Tadeuszowi Sosze, Amirowi Spahiciowi, Daliborowi Stevanoviciowi i Waldemarowi Sobocie. Kontrakt wygasa też Adamowi Kokoszce, przy czym w jego obecnej umowie istnieje zapis, który umożliwia wrocławianom jego jednostronne przedłużenie.

Ta sytuacja oznacza, że wszyscy wymienieni piłkarze mogą od stycznia podpisać kontrakt z nowym klubem, a po zakończeniu obecnego sezonu przejść do niego za darmo. Wówczas Śląsk nie zarobi na nich ani złotówki. Rozmowy na temat przedłużenia umowy rozpoczęły się na razie tylko z Waldemarem Sobotą. Ten gracz otrzymał od klubu propozycję czteroletniego kontraktu. Jak pisze Fakt Stanislav Levy, nie zakomunikował zarządowi klubu, z którymi piłkarzami chce pracować za rok. Tabloid sugeruje, że jeśli szybko tego nie zrobi, to sytuacja w Śląsku może skończyć się tak jak z Piotrem Ćwielongiem czy Marcinem Kowalczykiem, który odeszli z klubu za darmo.