Dobry start Club Brugge w lidze belgijskiej

Club Brugge - rywal Śląska w III rundzie eliminacyjnej do Ligi Europejskiej - dobrze rozpoczął ligowy sezon. W 1. kolejce Jupiler Pro League pokonał przed własną publicznością Sporting Charleroi 2:0.
Pierwszą bramkę w 66. minucie spotkania zdobył Shangyuan Wang, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry na 2:0 gola strzelił Jonathan Blondel. Oba zespoły przez większość meczu grały w dziesiątkę - w 22. minucie czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Club Brugge Timmy Simons, a tuż przed końcem pierwszej połowy za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić piłkarz Charleroi Damien Marcq.

Club Brugge zagrał w składzie: Matthew Ryan - Birger Verstraete, Tom Hogli, Brandon Mechele, Laurens De Bock - Lior Rafaelov (85. Tuur Dierckx), Timmy Simons, Wang Shangyuan, Jonathan Blondel, Maxime Lestienne (88. Boli Bolingoli-Mbombo) - Eidur Gudjohnsen (61. Tom De Sutter).

Pierwszy mecz Śląska z Club Brugge odbędzie się 1 sierpnia o godz. 20:45 na Stadionie Wrocław. Rewanż tydzień później w Belgii.