Asysta byłego piłkarza Śląska w lidze niemieckiej [WIDEO]

Były piłkarz Śląska Wrocław Piotr Ćwielong, aktualnie zawodnik VfL Bochum, zanotował asystę w meczu z Dynamem Drezno. Spotkanie z udziałem Polaka zakończyło się remisem 1:1.
Dla Ćwielonga wczorajszy mecz był pierwszą okazją do zaprezentowania się przed kibicami na Rewirpowerstadion w oficjalnym meczu. Piłkarze z Bochum wyszli na prowadzenie już w 10. minucie spotkania. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Polaka, celnym strzałem głową popisał się Patrick Fabian.

Mimo to podopieczni trenera Petera Neurerera nie zdołali zapisać na swoim koncie trzech punktów. W 69. minucie spotkania do wyrównania doprowadził Cristian Fiel. Po meczu z Dynamem Drezno Ćwielong był chwalony przez wielu niemieckich dziennikarzy. Były piłkarz Śląska poza asystą miał też szansę, aby zapisać się na listę strzelców.

Drużyna Piotra Ćwielonga na zapleczu 1. Bundesligi po dwóch kolejkach z dorobkiem czterech punktów zajmuje 4. miejsce.