Trener Club Brugge: Szanuję Śląsk, ale musimy wygrać

Moją podstawową zasadą jest szacunek dla rywala, ale musimy wygrać ten mecz - powiedział trener Club Brugge Juan Carlos Garrido przed meczem ze Śląskiem we Wrocławiu.
Juan Carlos Garrido, trener Club BruggeMoją podstawową zasadą jest szacunek dla rywala. Gwarantuję, że nikt nie zlekceważy wrocławskiej drużyny, bo wiem, że Śląsk ma dobrych zawodników. Szykujemy się więc na trudny mecz. Zabraliśmy do Polski najlepszych graczy, co dowodzi, że traktujemy to spotkanie bardzo poważnie. Nie przyjechał tylko kontuzjowany Victor Vazquez, ale są w zespole zawodnicy, którzy potrafią go skutecznie zastąpić.

Wiemy, że musimy wygrać mecz. Prawda jest taka, że podczas losowania mogliśmy równie dobrze trafić na rywala trudniejszego, jak i łatwiejszego. Bez względu na to naszym celem jest awans do kolejnej rundy.

Zawsze uważam, że drużyna to nie tylko podstawowa jedenastka, mecz wygrywa 16-17 zawodników. Mamy też rozgrywki ligowe, dlatego muszę mądrze rotować składem, aby w drużynie cały czas była świeżość. Gramy dwa razy w tygodniu: w soboty i czwartki, musimy więc rozsądnie gospodarować naszymi siłami.