Flavio Paixao nie zagra w Śląsku Wrocław. Przez formalności

Irańska centrala piłkarska nie wydała certyfikatu Flavio Paixao co oznacza, że portugalski skrzydłowy, który występował ostatnio w Traktorze Sazi, nie dołączy do swojego brata Marco i nie zagra w Śląsku Wrocław.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Wydawało się, że transfer Flavio Paixao jest bliski finalizacji. Zawodnik przeszedł pomyślnie testy medyczne i ustalił warunki indywidualnego dwuletniego kontraktu z wrocławskim klubem. Nie mógł jednak złożyć podpisu pod umową, bo irański Traktor Sazi, w którym grał ostatnio, nie chciał wydać mu certyfikatu, przez co Śląsk nie mógł go zgłosić do żadnych rozgrywek.

Dwa tygodnie temu wrocławianie wystąpili do irańskiego związku piłkarskiego o wydanie certyfikatu portugalskiego skrzydłowego. W poniedziałek do klubu przyszła odmowna decyzja w tej sprawie. Irański związek nie wydał dokumentu, swoją decyzję argumentując tym, iż nadal istnieje spór prawny pomiędzy zawodnikiem a klubem z Sazi.

To oznacza, że Flavio nie dołączy do swojego brata Marco i nie zagra w Śląsku. - Nie jest powiedziane, że sprawa nie rozwiąże się po myśli Flavio, ale my od początku mówiliśmy, że interesuje nas zatrudnienie zawodnika, który przyjdzie do nas natychmiast - powiedział rzecznik prasowy wrocławskiego klubu, Michał Mazur.

Śląsk miał zabezpieczone środki finansowe na kontrakt Flavio Paixao. Wszystko wskazuje na to, że w jego miejsce klub będzie chciał pozyskać innego gracza.