Kto dojrzalszy w Europie: Club Brugge prowadzi ze Śląskiem 42:9

Ciekawe zestawienie statystyczne znajdziemy na stronie internetowej Club Brugge. Pokazuje ono, jak bardzo Belgowie przeważają nad Śląskiem, jeśli chodzi o grę w europejskich pucharach.
Śląsk i Club Brugge rywalizują w III rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy. Wrocławianie w pierwszym meczu wygrali 1:0, dziś rozegrają rewanż w Brugii o godz. 20.45. Ewentualny awans Śląska do kolejnej fazy byłby swego rodzaju niespodzianką, dlatego że rywale uchodzą za zdecydowanie silniejszych od polskiej drużyny. Są też zdecydowanie bardziej doświadczeni w grze w europejskich pucharach, co pokazuje zestawienie zaprezentowane na oficjalnej stronie internetowej Club Brugge. Według statystyk tam przedstawionych obecny występ w Lidze Europy jest dla Belgów już 42. w historii. Śląsk w Europie zameldował się dopiero po raz 9. W sumie Club Brugge rozegrał w europejskich pucharach 264 mecze, z czego 131 na własnym boisku. W tych spotkaniach Belgowie odnieśli 85 zwycięstw, 20 remisów i 26 porażek. Z kolei Śląsk w 21 poprzednich pojedynkach wyjazdowych w Europie sześć wygrał, sześć zremisował i dziewięć przegrał.

Jak przypominają przedstawiciele Brugge, ich drużyna pięć razy była w Europie w takiej sytuacji, że w fazie pucharowej w pierwszym spotkaniu poniosła porażkę 0:1. Trzy razy niebiesko-czarnym udało się w takim wypadku awansować dalej.

Kto wygra mecz?