Sport.pl

Puchar Polski. Stanislav Levy: Nie możemy myśleć tylko o Sevilli, bo będzie kłopot

- Do meczu ze Stalą musimy przystąpić z pełną koncentracją. Nie możemy mieć w głowach wyłącznie spotkania z Sevillą. Jeżeli nie skupimy się jedynie na najbliższym pojedynku, możemy mieć kłopot - mówi przed spotkaniem ze Stalą Stalowa Wola w Pucharze Polski trener Śląska Wrocław Stanislav Levy.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

W sobotę Śląsk rozpocznie rywalizację w Pucharze Polski. W ubiegłym sezonie doszedł w nim aż do finału, w którym przegrał w dwumeczu z Legią Warszawa. Wrocławianie rozpoczną wspomniane rozgrywki od 1/16, a ich pierwszym rywalem będzie drugoligowa Stal Stalowa Wola.

- W ubiegłym sezonie pokazaliśmy, że rozgrywki o Puchar Polski traktujemy bardzo poważnie. Nie inaczej jest teraz. Nasz pierwszy rywal gra w niższej lidze, ale to nie oznacza, że sobotni mecz potraktujemy ulgowo. Już wiele razy okazywało się bowiem, że niżej notowany przeciwnik sprawiał sensację. Dlatego do meczu ze Stalą musimy przystąpić z pełną koncentracją. Nie możemy mieć w głowach wyłącznie spotkania z Sevillą. Jeżeli nie skupimy się jedynie na najbliższym pojedynku, możemy mieć kłopot - mówi trener Śląska Stanislav Levy.

Szkoleniowiec wrocławskiej drużyny jest przekonany, że mecz ze Stalą na pewno nie będzie łatwy. Mimo to w pierwszym składzie można spodziewać się kilku zmian. Przed zbliżającym się meczem z Sevillą w Lidze Europy Levy będzie chciał oszczędzić Waldemara Sobotę i Przemysława Kaźmierczaka. Obaj w środę zagrali w towarzyskim spotkaniu reprezentacji Polski z Danią.

- Często jest tak, że zespoły z I czy II ligi, które mają okazję zmierzyć się w pucharach z ekipą z ekstraklasy, robią wszystko, by sprawić niespodziankę. Dlatego nie ma mowy o lekceważeniu Stali. Od pierwszej minuty na boisku powinni pojawić się zawodnicy, którzy tego dnia będą najlepiej przygotowani do gry. Musimy jednak pamiętać, że w zespole jest kilka urazów, a dwóch piłkarzy w środę rozegrało ciężki mecz w reprezentacji Polski - zaznacza trener WKS-u.

Mecz Stal - Śląsk odbędzie się w Stalowej Woli w sobotę o godz. 15.30.

Więcej o: