Sport.pl

Dudu Paraiba: Dwa razy sięgałem po Puchar Bułgarii. Fajnie by było zdobyć teraz Puchar Polski

- Jako zawodnik Liteksu Łowecz sięgałem dwa razy po Puchar Bułgarii i fajnie by było zdobyć teraz Puchar Polski. Do tego jednak daleka droga. Najpierw musimy pokonać Stal - mówi przed sobotnim meczem Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola obrońca Śląska Wrocław Dudu Paraiba.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

W sobotę w Stalowej Woli Śląsk zmierzy się w 1/16 finału Pucharu Polski z II-ligową Stalą.

- Kiedy jeszcze byłem zawodnikiem Widzewa Łódź, dwa razy miałem okazję grać przeciwko Stali Stalowa Wola i za każdym razem były to ciężkie spotkania. Teraz pewnie będzie podobnie. Choćby z tego powodu, że zagramy na wyjeździe. Szanujemy rywala, ale uważam, że jesteśmy lepszym zespołem i powinniśmy awansować dalej. Każde inne rozwiązanie będzie dla nas dużym rozczarowaniem - mówi Dudu Paraiba ze Śląska.

Brazylijczyk uważa, że w Stalowej Woli wrocławianie muszą zagrać swoją piłkę, nie patrzeć na to, co będzie robił rywal, ale wyłącznie na siebie. - Jesteśmy zespołem, który lubi grać ofensywnie, i tak zagramy też ze Stalą. Będziemy musieli uważać na ich kontrataki, ale przede wszystkim sami musimy zagrać dobry mecz. Jeżeli tak się stanie, awansujemy dalej - przekonuje 28-letni defensor.

- Jako zawodnik Liteksu Łowecz sięgałem dwa razy po Puchar Bułgarii i fajnie by było zdobyć teraz Puchar Polski. Do tego jednak daleka droga. Najpierw musimy pokonać Stal - dodaje obrońca Śląska.

Więcej o: