Nie wiadomo, czy będzie transmisja telewizyjna z pucharowego meczu Sevilla FC - Śląsk Wrocław

Nadal nie jest pewne, czy polscy kibice będą mogli obejrzeć w telewizji transmisję ze spotkania Sevilla - Śląsk w Lidze Europy.
Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco! >>

Na cztery dni przed pierwszym meczem Śląska z Sevillą FC w czwartej rundzie Ligi Europy nie wiadomo, czy będzie można zobaczyć transmisję telewizyjną z pojedynku w Hiszpanii. Wszystkie wcześniejsze pucharowe mecze wrocławskiego zespołu w tym sezonie pokazywała na żywo telewizja Polsat Sport. Teraz transmisja pojedynku stoi pod znakiem zapytania.

- Mamy podpisana umowę z agencją Sportfive na transmisję meczów w europejskich pucharach Śląska Wrocław oraz Lecha Poznań - mówi Marian Kmita, szef sportu w telewizji Polsat. - Niestety, tym razem Sportfive ma problemy z wykupieniem transmisji z Hiszpanii. W poniedziałek pani ze Sportfive poinformowała mnie, że między nimi a Hiszpanami, mającymi prawa do pokazywania spotkań Sevilli, istnieją bardzo duże rozbieżności finansowe. Z tego powodu na razie obydwie strony nie osiągnęły porozumienia - zaznacza Kmita.

Mimo tych problemów Polsat normalnie przygotowuje się do transmisji. Dyrektor Kmita zaznacza, że komentatorzy stacji Mateusz Borek oraz Waldemar Prusik lecą do Hiszpanii, a w Warszawie przygotowywane jest studio meczowe.

Kmita: - Jeśli Sportfive nie osiągnie porozumienia w sprawie przekazu z meczu, od wtorku sami będziemy bezpośrednio negocjować z Hiszpanami. Nie wyobrażam sobie, aby tak ważnego meczu nie można było obejrzeć w polskiej telewizji.

Pierwszy mecz Sevilli ze Śląskiem rozegrany zostanie w czwartek o godz. 21.30. Rewanż we Wrocławiu zaplanowano na 29 sierpnia (czwartek) o godz. 20.45.

Wrocław.sport.pl ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas! >>