Śląsk ma szanse na awans do Ligi Europy? Rafał Gikiewicz: Nie takie cuda się zdarzały

- Nie takie cuda w piłce się zdarzały, przecież nawet w finale Ligi Mistrzów odrabiali trzy bramki straty w niecałe 20 minut. Przed nami kolejne 90 minut i chcemy, żeby ludzie, którzy przyjdą za tydzień na stadion, zobaczyli Śląsk walczący - powiedział po meczu z Sevillą bramkarz Śląska Rafał Gikiewicz.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Śląsk przegrał w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy z Sevillą 1:4 i praktycznie pogrzebał swoje szanse na awans do fazy grupowej tych rozgrywek. Mimo wysokiej przegranej wrocławianie przez długi czas byli wymagającym przeciwnikiem i gdyby nie czerwona kartka dla Dudu, spotkanie mogło potoczyć się zupełnie inaczej.

- Przegraliśmy po niezłym meczu w naszym wykonaniu. W pierwszej połowie wygrywaliśmy 1:0 i mogliśmy strzelić kolejną bramkę. Trochę tego szczęścia piłkarskiego zabrakło, które było z nami podczas meczu z Club Brugge. Myślę, że po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę. W dziesięciu jest jednak ciężko rywalizować z tak silnym zespołem jak Sevilla. Do Wrocławia możemy wracać jednak z podniesioną głową. Ktoś powie, że nie mamy szans na awans, ale przed nami kolejne 90 minut i chcemy, żeby ludzie, którzy przyjdą za tydzień na stadion, zobaczyli Śląsk walczący - powiedział golkiper wrocławskiej drużyny.

Gikiewicz przyznał, że cztery stracone bramki nie przynoszą chwały nie tylko jemu, ale także całej drużynie. - Sevilla ma wyśmienitych piłkarzy, nie ma przypadku w tym, co robili na boisku, zawsze jednak można zachować się trochę lepiej.

Bramkarz Śląska podkreśla, że szczególne brawa należą się zawodnikom z pola, którzy musieli walczyć w blisko 40-stopniowym upale. - Ja tylko stałem i robiłem, co do mnie należy. Miałem trochę szczęścia w pierwszej części, ale po zmianie stron już go trochę zabrakło. Nie można powiedzieć, że ktoś zagrał lepiej, a ktoś gorzej. Zawsze wygrywamy i przegrywamy jako zespół - zaznaczył.

Przed meczem w stolicy Andaluzji wielu ekspertów skazywało Śląsk na pożarcie. Mimo to wrocławianie zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Gikiewicz od początku wierzył, że Śląsk jest w stanie pokazać się na tle tak mocnego rywala z dobrej strony. Ma nadzieję, że tak samo będzie w rewanżu. - Już w Belgii pokazaliśmy, że potrafimy strzelać bramki na wyjeździe, więc dlaczego nie mielibyśmy tego zrobić na własnym terenie? - zastanawia się "Giki" i kontynuuje: - Liczę na pełny stadion we Wrocławiu i doping kibiców. Nie takie cuda w piłce się zdarzały, przecież nawet w finale Ligi Mistrzów odrabiali trzy bramki straty w niecałe 20 minut. Przed nami 90 minut, trzeba wyjść na boisko, nie stracić bramki i spróbować coś strzelić. W Sewilli pokazaliśmy, że te sytuacje stwarzamy i nie boimy się rywala. Z takim samym nastawieniem trzeba podejść do rewanżu.