Dyrektor sportowy Club Brugge: Sobota od początku okienka był naszym celem transferowym

- Waldemar Sobota od początku okienka transferowego był naszym celem, ale rywalizowaliśmy z takimi klubami jak Schalke 04 czy Chievo Werona. Cieszymy się, że do transakcji doszło - mówi dyrektor sportowy Club Brugge Arnar Gretarsson.
Waldemar Sobota wczoraj podpisał czteroletni kontrakt z belgijskim Club Brugge. Belgowie zapłacą za niego Śląskowi milion euro, czyli ponad cztery miliony złotych.

Dyrektor sportowy Brugge Arnar Gretarsson twierdzi, że wysłannicy klubu grze Soboty przyglądali się od dawna, a sam zawodnik był ich celem transferowym już od początku okienka. To przeczyłoby tezie, że piłkarz wpadł Belgom w oko podczas spotkań Ligi Europy, w których Śląsk sensacyjnie wyeliminował Club Brugge.

W rewanżu w Brugii skrzydłowy wrocławian zdobył aż dwie bramki, przyczyniając się do remisu 3:3. Wówczas o jego możliwym przejściu do ekipy rywali z szefem Brugge rozmawiał prezes Śląska Piotr Waśniewski. Sam Waldemar Sobota mówił zaś, że pierwszy kontakt między nim a klubem miał miejsce w czerwcu.

Zdaniem dyrektora Brugge do transferu doszło dopiero teraz, bo Belgowie rywalizowali o piłkarza z niemieckim Schalke 04 i włoskim Chievo Werona. Pytany o to, co Waldemar Sobota może dać drużynie prowadzonej przez Juana Carlossa Garrido, Arnar Gretarsson odpowiedział: - Zdajemy sobie sprawę, że Waldemar nie ma czarodziejskiej różdżki. Liczymy jednak, że doda jakości naszemu zespołowi w ofensywie. Dzięki jego pozyskaniu jesteśmy lepiej przygotowani na dalszą część sezonu. Teraz wszystko zależy jednak tylko od niego - zakończył dyrektor sportowy Brugge.