Czerwona kartka byłego obrońcy Śląska w Rosji. Jego drużyna traci najwięcej bramek w lidze

Były zawodnik Śląska Marcin Kowalczyk nie dokończył meczu siódmej kolejki rosyjskiej ekstraklasy przeciwko FK Krasnodar. Polak otrzymał czerwoną kartkę w 87. minucie spotkania, a jego zespół przegrał w wyjazdowym pojedynku 0:3.
Zespół Krasnodaru wszystkie trzy bramki zdobył już w pierwszej części spotkania. Skutecznością w tym meczu imponowali Brazylijczycy. Dwa pierwsze trafienia zanotował bowiem Wanderson, a wynik spotkania ustalił Joaozinho. Kowalczyk został wyrzucony z boiska w 87. minucie meczu za drugą żółtą kartkę. Były obrońca Śląska nie był jedynym Polakiem grającym w tym spotkaniu. W zespole Krasnodaru od pierwszych minut wystąpili też defensorzy Artur Jędrzejczyk i Piotr Polczak, którzy również otrzymali po żółtej kartce.

Wołga z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje 11. pozycję w tabeli. Drużyna z Niżnego Nowogrodu ma najwięcej straconych bramek w lidze.