Śląsk przegrał w sparingu z I-ligowcem

Piłkarze Śląska przegrali w meczu sparingowym z I-ligowym GKS-em Katowice 1:2. W zespole wrocławian zagrali testowani Francuz Loris Arnaud i i Węgier Adam Vass.
Goście z Katowic objęli prowadzenie już w 9. minucie meczu. Wówczas po rzucie wolnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Przemysław Pitry, który strzałem głową pokonał Rafała Gikiewicza. Śląsk wyrównał po nieco ponad półgodzinie gry. Po długim przerzucie ze środka pola na skrzydło Sebino Plaku przejął piłkę, minął dwóch rywali i pięknym strzałem pokonał Rafała Dobrolińskiego.

Wrocławianie znów przegrywali od 59. minuty. Wówczas wrzucał Bartłomiej Chwalibogowski, Adam Kokoszka źle przyjął piłkę i dał się przepchnąć Pavlowi Kuzmanoviciowi, który z bliska umieścił piłkę w bramce. 10 minut przed końcem gospodarze mogli wyrównać. Wówczas jednak rzutu karnego nie wykorzystał wprowadzony po przerwie Marco Paixao. Ostatecznie mecz na Oporowskiej skończył się więc wynikiem 1:2

Kolejny mecz ligowy wrocławianie rozegrają 14 września. Ich przeciwnikiem będzie Lech Poznań

Śląsk Wrocław - GKS Katowice 1:2

Bramki: 0:1 Pitry (9.) 1:1 Plaku (35.) 1:2 Kuzmanović (59.)

Śląsk: Gikiewicz - Ostrowski, Kokoszka, Pawelec (46. Grodzicki), Spahić - Vass, Kaźmierczak (46. Stevanović) - Plaku, Mila (46. Paixao), Dudu - Arnaud

GKS: Dobroliński (63. Budziłek), Pietrzak, Czerwiński (63. Sadzawicki), Fonfara, J. Gancarczyk (63. Wróbel), Figiel (46. Cholerzyński), Zieliński (46. Goncerz), Kamiński, Jurkowski, Wołkowicz, Pitry (46. Chwalibogowski)