Sport.pl

Rezerwy piłkarskiego Śląska awansowały w Pucharze Polski

Po emocjonującym meczu Śląsk II Wrocław pokonał Wratislavię 4:3 (0:0) w meczu 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu.
Jak podaje oficjalna strona internetowa Śląska, w zespole Łukasza Becelli zagrali sami młodzi zawodnicy, w tym piłkarze występujący na co dzień w juniorach WKS-u. W pierwszej połowie bramki nie padły, choć okazji do tego nie brakowało, jednak obie drużyny solidarnie trafiały w słupki. Po zmianie stron wynik meczu otworzył młodzieżowy reprezentant Kanady Patryk Majcher, który wykorzystał podanie Adriana Sobczaka. Wydawało się, że Śląsk pójdzie za ciosem, jednak to występujący w lidze okręgowej gospodarze w ciągu zaledwie czterech minut strzelili dwa gole.

Trener Becella zareagował błyskawicznie - na boisku pojawili się Kamil Wrótny, Patryk Misik i Paweł Kubiak. Dzięki temu manewrowi Śląsk odzyskał inicjatywę, czego efektem były trafienia Patryka Aleksandrowicza, Patryka Majchera i Adriana Repskiego. Gospodarze zdobyli jeszcze kontaktową bramkę tuż przed końcowym gwizdkiem, jednak nie zdołali już doprowadzić do wyrównania. Tym samym nastoletni piłkarze Śląska wywalczyli awans do 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski.

Wrartislavia - Śląsk II Wrocław 3:4 (0:0)

Bramki: Danicki 56, Ochlik 61, Lewandowski 87 - Majcher 53, 80, Aleksandrowicz 75, Repski 86

Śląsk: Kocielski - Rodzik (46. Sobczak), Pirga, Wdowiak, Repski, Aleksandrowicz (75. Uliczny), Kończak (67. Wrótny), Danielik, Majcher, Łuczak (67. Kubiak), Drożyński (67. Misik)

Więcej o: