Problemy w nowym klubie Waldemara Soboty. Zwolnili trenera, bo... przegrał ze Śląskiem?

Nowy klub Waldemara Soboty, Club Brugge, zwolnił dotychczasowego trenera drużyny Juana Carlosa Garrido. Hiszpan pożegnał się z posadą z powodu braku awansu do Ligi Europy.
Club Brugge po siedmiu kolejkach jest wiceliderem belgijskiej ekstraklasy. Na swoim koncie ma pięć zwycięstw i dwa remisy. Jednak te wyniki nie wystarczyły Hiszpanowi do utrzymania trenerskiej posady. Szefowie klubu z Brugii postanowili po 10 miesiącach zwolnić z funkcji szkoleniowca Juana Carlosa Garrido. Powodem rozstania był brak awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Przypomnijmy, że w trzeciej rundzie eliminacji do tych rozgrywek Club Brugge przegrał ze Śląskiem Wrocław.

Tymczasowymi trenerami drużyny z Brugii zostali asystenci Hiszpana Philippe Clement i Stephan Van der Heyden. Jednak zdaniem lokalnych mediów największe szanse na objęcie stanowiska szkoleniowca drużyny ma były trener Standard Liege i wielokrotny reprezentant Belgii Michel Preud'homme. Piłkarzem tego klubu od niedawna jest były skrzydłowy Śląska Wrocław Waldemar Sobota.