Waldemar Sobota jednym z bohaterów szlagierowego meczu w lidze belgijskiej! [WIDEO]

Były skrzydłowy Śląska Wrocław Waldemar Sobota był jednym z bohaterów spotkania Club Brugge z Anderlechtem Bruksela. Drużyna z Brugii wygrała 4:0, a Polak zanotował dwie asysty.
Sobota po raz pierwszy odkąd dołączył do Club Brugge, znalazł się w wyjściowej jedenastce drużyny. Tydzień temu reprezentant Polski zadebiutował w meczu przeciwko Lierse. Były zawodnik Śląska na boisku pojawił się na ostatnie 20 minut, a jego drużyna wygrała 4:1. Tym razem rywalem zespołu z Brugii był 32-krotny mistrz Belgii Anderlecht Bruksela.

Polak do meczowego protokołu wpisał się już w 30. minucie spotkania, bowiem to po faulu na Sobocie arbiter podyktował rzut karny dla Brugge. "Jedenastkę" skutecznie wykorzystał Timmy Simons. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej części spotkania na listę strzelców wpisał się Maxime Lestienne. Piętnaście minut później 21-latek trafił po raz drugi. Wynik meczu ustalił trzy minuty przed końcem sprowadzony do zespołu kilka dni temu Kehinde Fatai. Asystę przy trafieniu Nigeryjczyka zanotował Waldemar Sobota.

W spotkaniu z Anderlechtem w roli szkoleniowca Club Brugge zadebiutował Michel Preud'homme. Piłkarze Brugii po ośmiu kolejkach są wiceliderem belgijskiej ekstraklasy. Do liderującego Standardu Liege tracą cztery punkty.