Sport.pl

Przemysław Kaźmierczak: Cracovia to jeden z lepszych zespołów w lidze

- Cracovia to wbrew pozorom jeden z lepszych zespołów w lidze, który stara się grać w piłkę. Mecz ułożył się dla rywali bardzo dobrze. Na nasze nieszczęście szybko straciliśmy bramkarza - mówi po porażce z ?Pasami? pomocnik Śląska Wrocław, Przemysław Kaźmierczak.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Śląsk przegrał na własnym stadionie z Cracovią 0:3. Wrocławianie od piątej minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę. Rafał Gikiewicz obejrzał czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym. Gospodarze mimo, że grali w osłabieniu, to jeszcze w pierwszej połowie mogli wyjść na prowadzenie. Kto wie, jak potoczyłoby się spotkanie, gdyby świetne okazje wykorzystali Marco Paixao, Tomasz Hołota i Dalibor Stevanović? A tak z każdą kolejną minutą meczu podopieczni Stanislava Levego opadali z sił, co drużyna Krakowa wykorzystała z kretesem.

Tuż po zmianie stron wynik otworzył Saidi Ntibazonkiza, ale kluczowa dla losów spotkania okazały się jego końcówka. W 82. minucie Burundyjczyk po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a tuż przed ostatnim gwizdkiem wynik ustalił Marcin Budziński.

- Cracovia to wbrew pozorom jeden z lepszych zespołów w lidze, który stara się grać w piłkę. Mecz ułożył się dla rywali bardzo dobrze. Na nasze nieszczęście szybko straciliśmy bramkarza, co z pewnością pozwoliło przyjezdnym bardziej uwierzyć w możliwość wywiezienia stąd trzech punktów. Szczególnie ciężko grało nam się w drugiej odsłonie, bo zdecydowanie brakowało nam jednego zawodnika na boisku. Każdy dał jednak z siebie tyle, ile mógł i mam nadzieję, że było to widać. Musimy podnieść głowy i dobrze przygotować się do kolejnego starcia. Szkoda, że nie możemy dopisać sobie punktów po tym meczu, ale w sobotę postaramy się zrehabilitować za dzisiejszy wynik - powiedział po meczu pomocnik Śląska, Przemysław Kaźmierczak.

Więcej o: