Sport.pl

Jak będą wyglądały piłkarskie derby Śląska z Zagłębiem? Eksperci przewidują

Piłkarskich ekspertów poprosiliśmy o prognozy przed meczem Śląska z Zagłębiem.
Jak będą wyglądały derby i kto jest faworytem?

Dariusz Sztylka

były piłkarz Śląska i Zagłębia

Zapowiada się wyrównany, zacięty mecz. Ciężko jednoznacznie wskazać faworyta, ale więcej szans dawałbym jednak wrocławianom. Śląsk ma lepszych piłkarzy niż Zagłębie i przede wszystkim będzie grał w roli gospodarza, niesiony dopingiem swoich kibiców. Derbowe mecze to takie spotkania, w których atuty piłkarzy schodzą na dalszy plan. Liczy się przede wszystkim walka i zaangażowanie. Dodatkowym smaczkiem będzie osoba trenera Oresta Lenczyka. Szkoleniowiec, który sięgał ze Śląskiem po mistrzowski tytuł, tym razem zasiądzie na ławce odwiecznego rywala. Niektórzy twierdzą, że to Zagłębie będzie faworytem, dlatego że trener Lenczyk doskonale zna wrocławskich piłkarzy i słabe punkty Śląska. Jednak piłkarzy, którzy pracowali z tym szkoleniowcem, nie pozostało już wielu. Mimo to jestem przekonany, że trener Lenczyk będzie potrafił zasugerować, na co w ekipie Śląska zwrócić szczególną uwagę.

Janusz Kudyba

były piłkarz Zagłębia i Śląska

Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Śląsk podrażniony dwoma porażkami - z Cracovią u siebie i z Legią w Warszawie - powinien być niebezpieczny. Z drugiej strony Zagłębie z nowym szkoleniowcem również nie jest na straconej pozycji. Po jego przyjściu zapanowała dyscyplina, która z całą pewnością scaliła ten zespół.

Faworytem jest Śląsk, który dzięki swoim bardzo dobrym ofensywnym piłkarzom jest w stanie od początku zaatakować, ale w debiucie trener Lenczyk pokazał, że Zagłębie też potrafi atakować. Zapewne i dla trenera Lenczyka będzie to spotkanie wyjątkowe. Jego podrażniona ambicja będzie dodatkowym atutem dla lubinian.

Nie wyobrażam sobie negatywnego przyjęcia trenera Lenczyka na wrocławskim stadionie. Nawet jak nie jest już trenerem Śląska, a największego rywala. Jemu należy się szacunek za wszystko, co zrobił dla tego klubu.

Waldemar Prusik

były piłkarz Śląska

W derbowych meczach zwykle więcej jest walki i zaciętości niż finezji. Mecze pomiędzy Śląskiem i Zagłębiem zawsze budziły sporo emocji, jednak tym razem derby będą wyjątkowe również ze względu na osobę trenera Lenczyka, który rozstał się ze Śląskiem w nerwowej atmosferze, a teraz został trenerem Zagłębia. Szkoleniowiec będzie chciał się zrewanżować wrocławskiemu klubowi.

To będzie mecz wyczekiwań. Kiedyś Śląsk dysponował bardzo niebezpiecznymi skrzydłami, ale odkąd drużynę opuścił Sobota, wrocławianie nie są już tak groźni w tym elemencie gry. A w ostatnim meczu w barwach Zagłębia świetnie zaprezentował się Abwo, który może odzyskać dobrą formę pod wodzą nowego trenera, preferującego grę z kontrataku. Do tego Abwo nadaje się idealnie.

Gdybym miał zestawić obie drużyny, to we wszystkich formacjach właśnie wrocławianie mają przewagę. Poza tym Śląsk musi w końcu wygrać, bo ostatnio wyniki wrocławian nie były najlepsze. Nie będzie lepszej okazji niż derby, aby zakończyć kiepską passę i wreszcie wygrać.

Więcej o:
Komentarze (1)
Jak będą wyglądały piłkarskie derby Śląska z Zagłębiem? Eksperci przewidują
Zaloguj się
  • a.partum

    Oceniono 9 razy -3

    Stawiam, że drużyna Oresta Lenczyka wygra. A wiedzieliście, że on jest numerem dwa w całeeej Europie?
    futbol1.pl/13-swiat/14567-stary-ale-jary-orest-lenczyk-prawie-na-topie-w-calej-europie?highlight=WyJsZW5jenlrIl0=

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX