Sport.pl

Dudu Paraiba: Polska to moja druga ojczyzna. Gra z orzełkiem na piersi byłaby dla mnie wielką sprawą

- Jeśli selekcjoner Fornalik uznałby, że mógłbym pomóc tej kadrze, to oczywiście zrobiłbym wszystko, żeby zjawić się na zgrupowaniu - przyznaje brazylijski obrońca Śląska Wrocław Dudu Paraiba.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Z powodu reprezentacyjnej przerwy Śląsk najbliższe ligowe spotkanie z Górnikiem Zabrze rozegra dopiero za tydzień, 18 października. - Te najbliższe dni dają nam możliwość intensywniejszych treningów, ale staramy się głównie poprawić nasz stan fizyczny. Pracujemy przede wszystkim nad siłą i motoryką. Elementy taktyczne również występują, ale nad nimi będziemy skupiali się między poszczególnymi spotkaniami - mówi Dudu Paraiba w rozmowie z oficjalną internetową stroną klubu.

Śląsk po 11 kolejkach zajmuje ósme miejsce w T-Mobile Ekstraklasie, ostatnie gwarantujące awans do grupy mistrzowskiej. Zdaniem Dudu obecna sytuacja w tabeli nie odzwierciedla prawdziwego potencjału wrocławskiego zespołu. - Wierzę w to, że jesteśmy w stanie walczyć o miejsca premiowane awansem do europejskich pucharów. Kto wie, może przy odrobinie szczęścia pokusimy się także o kolejne mistrzostwo Polski.

Brazylijczyk zamierza się wkrótce starać o polskie obywatelstwo. Piłkarz nie ukrywa, że bardzo chciałby zagrać w przyszłości w biało-czerwonych barwach. - Jeśli selekcjoner Fornalik uznałby, że mógłbym pomóc tej kadrze, to oczywiście zrobiłbym wszystko, żeby zjawić się na zgrupowaniu. Szczerze przyznam, że gra z orzełkiem na piersi byłaby dla mnie wielką sprawą i wielkim honorem, bowiem Polska to moja druga ojczyzna - podkreśla defensor Śląska.

Dudu, tak jak większość Brazylijczyków, jest bardzo wierzący. Podczas każdego spotkania okazuje swoje przywiązanie do religii, która odgrywa w jego życiu ważną rolę. - Przed każdym meczem modlę się do Boga i proszę go o dobre spotkanie. Jestem osobą wierzącą, dlatego codzienna modlitwa nie jest mi obca. Zwracam się do Boga o zdrowie dla mnie i kolegów z drużyny - aby nikt z nas nie odniósł kontuzji podczas zawodów - przyznaje.

Więcej o:
Komentarze (7)
Dudu Paraiba: Polska to moja druga ojczyzna. Gra z orzełkiem na piersi byłaby dla mnie wielką sprawą
Zaloguj się
 • redi31

  Oceniono 92 razy 58

  Przydałby się.

 • trup

  Oceniono 9 razy 7

  gosc gra w EXTRAklasie. To znaczy, że jest EXTRA. Brać go, póki jeszcze Brazylianie o nim sie nie dowiedzieli.

 • trup

  Oceniono 7 razy 5

  brat bliźniak Szukały. Ich ojciec był marynarzem i ma synów we wszystkich portach świata od Rio do Budapesztu.

 • trup

  Oceniono 6 razy -2

  Mało casu, krucabomba, mało casu...
  Szansa na powołanie przez Pana Waldka coraz mniejsza a od środy juz w ogóle Waldi nie bedzie nikogo powoływał do reprezentacji Biedronki. Wtedy może Cię, Dudusiu, powoła do reprezentacji Chorzowa.

 • cezar85

  Oceniono 18 razy -6

  dzięki, ale nie dzięki

 • wojtu15

  Oceniono 23 razy -9

  Od kiedy polska piłka zatrudnia piłkarzy z obcym paszportem mamy najsłabszą reprezentacje w historii !
  Wolę młodego chłopaka Polaka niż gościa który w naszej słabiutkiej Ekstraklasie prezentuje dobry poziom .

 • ksobier

  Oceniono 16 razy -14

  Ostatnio zastanawiałem się czy otrzymujący obywatelstwo polskie piłkarze muszą się zrzec dotychczasowego obywatelstwa? Konstytucja nie uznaje innego obywatelstwa. Wiadomo, że część Polaków otrzymuje drugie obywatelstwo innych krajów nie jest ono jednak uznawane przez Polskę i w Polsce. W momencie jednak otrzymywania obywatelstwa Polskiego przez obywatela innego kraju powinien on, wypełniając postanowienia konstytucji, zrzec się obywatelstwa obecnego.

  Nie to, żeby mi to przeszkadzało. Chciałem tylko pokazać jak bezsensowne są przepisy w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX