Wojewoda zmniejszył karę dla Śląska... ze względu na dzieci. Mecz z Jagiellonią z udziałem kibiców

Dwie trybuny Stadionu Miejskiego we Wrocławiu zostaną zamknięte tylko na jedno ligowe spotkanie z Zawiszą Bydgoszcz. Wcześniej wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa podjął decyzję o zamknięciu części stadionu na dwa najbliższe mecze Śląska.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

W ubiegłym tygodniu wojewoda podjął decyzję o zamknięciu części stadionu na dwa najbliższe mecze Śląska, czyli z Jagiellonią Białystok w Pucharze Polski i w lidze z Zawiszą Bydgoszcz. To efekt zachowania kiboli Śląska i Zagłębia Lubin na piłkarskich derbach regionu, dwa tygodnie temu. Wówczas fanatycy obu drużyn odpalili 52 race i osiem petard hukowych, pobili stewarda i uszkodzili hydrant. Poza tym sympatycy Śląska utrudnili rozegranie meczu, zasypując boisko serpentynami. Po spotkaniu policja wnioskowała o zamknięcie na dwa mecze trybuny B - zajmowanej przez fanatyków oraz trybuny X - dla fanów gości.

- Wojewoda w przypadku meczu pucharowego przychylił się do wniosku policji częściowo, to znaczy wyłączył tylko trybunę B. Natomiast w przypadku spotkania z Zawiszą przychylił się w całości, czyli zamknął obie trybuny. Odbyło się to po rozważeniu wielu czynników i dodatkowych konsultacjach z przedstawicielami komendy wojewódzkiej. Spotkanie z Zawiszą wskazywali oni jako pojedynek wysokiego ryzyka - mówił wówczas rzecznik wojewody Jarosław Perduta.

Dzisiaj, po licznych odwołaniach Śląska wojewoda nieoczekiwanie zmienił zdanie. Trybuna B nie zostanie zamknięta na pucharowy mecz z Jagiellonią, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Powód? Akcja klubu "Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu", dzięki której najmłodsi fani WKS-u (rocznik 1997 i młodszy) będą mogli za darmo obejrzeć to spotkanie, a w jego trakcie uczyć się kulturalnego dopingu wraz z kibicami Śląska. Do akcji zgłosiło się już ponad dwa tysiące dzieci, m.in. ze szkół, placówek opiekuńczych, a także klubów.

- Po odwołaniach i tłumaczeniach Śląska, wojewoda przychylił się do prośby klubu i na poniedziałkowy mecz z Jagiellonią Białystok cały obiekt będzie otwarty. Decyzja o zamknięciu trybun B i X na mecz z Zawiszą Bydgoszcz została jednak podtrzymana - tłumaczy Perduta.

Mecz 1/8 finału Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok odbędzie się 21 października.