Sport.pl

Ogromna grzywna finansowa dla Śląska: PZPN karze klub za matactwa licencyjne

PZPN nałożył dziś na Śląsk aż 250 tysięcy złotych kary. Właściciele klubu nie wywiązali się z wymogów licencyjnych stawianych przez związek.
O karze PZPN poinformował dziś na swojej stronie internetowej w specjalnym komunikacie. Czytamy w nim:" Na posiedzeniu w dniu 22.10.2013 Komisja ds. Licencji Klubowych postanowiła między innymi:

- ukarać klub WKS Śląsk Wrocław karą pieniężną w wys. 250.000 zł za naruszenie wymogów F07 i F08 Podręcznika Licencyjnego. Podręcznik Licencyjny wymaga od klubów Ekstraklasy bezzwłocznego informowania organów licencyjnych o wszelkich zdarzeniach, mogących stawiać pod znakiem zapytania zdolność klubu do kontynuacji działalności (kryterium F07) oraz aktualizacji prognozy finansowej złożonej w trakcie zasadniczego procesu licencyjnego (kryterium F08).

W przypadku WKS Śląsk Wrocław doszło w okresie sierpień-wrzesień 2013 r. do szeregu zdarzeń, które w radykalny sposób pogarszały sytuację finansową klubu, o których Klub nie poinformował organów licencyjnych. Do zdarzeń tych Komisja zalicza: wniosek Miasta Wrocław o zlicytowanie przedsiębiorstwa Klubu w celu zaspokojenia wierzytelności pożyczkowej na kwotę ok. 12 mln zł, uznanie przez Zarząd Klubu jako dłużnika w stosunku do spółki Polsat Nieruchomości na kwotę 30 mln zł, złożenia przez Zarząd Klubu wniosku do sądu o postawienie Klubu w stan upadłości układowej, wystąpienia do Klubu przez MPWiK Wrocław z wnioskiem o natychmiastową spłatę pożyczki na kwotę 4 mln zł.

- Nie rozumiemy decyzji Komisji Licencyjnej i będziemy się od niej odwoływać - podkreśla Michał Mazur, rzecznik prasowy Śląska. - Komisja była przez nas niezwłocznie informowana o wydarzeniach, które miały rzeczywisty wpływ na sytuację organizacyjno-finansową spółki - zaznacza Mazur.

Komisja przypomina wszystkim Klubom Ekstraklasy o zawartych w Podręczniku Licencyjnym kryteriach F-07 i F-08, które w określonych okolicznościach zobowiązują kluby po otrzymaniu licencji do informowania Komisji Licencyjnej o istotnych zdarzeniach finansowych oraz do aktualizacji prognozy finansowej".

Więcej o:
Komentarze (21)
Ogromna grzywna finansowa dla Śląska: PZPN karze klub za matactwa licencyjne
Zaloguj się
 • jozek48

  Oceniono 98 razy 72

  Etam, co to dla nas, zapłacimy, raptem 50gr na mieszkańca. utrzymujemy drużynę to takie drobne są niezauważalne.

  Jak w Misiu, im ten mis jest droższy tym lepiej, nikt nie będzie pytał o co chodzi z tym misiem... no może poza kilkoma mieszkańcami, ale olewamy ich bo przecież badanie opinii jest po naszej stronie.

  wiwat dudi

 • kepi2

  Oceniono 52 razy 38

  Jeśli Śląsk nie dostałby licencji ile by stracił? kilka mln zł, a teraz zapłaci 250 tys... Sygnał dla innych, że lepiej kręcić, bo tak lepiej się opłaci.

 • maz9

  Oceniono 33 razy 27

  Taką "ogromną" kasę to niektórzy zawodnicy Śląska trzymają w tylnej kieszeni na drobne wydatki.

 • cezar85

  Oceniono 28 razy 22

  taka potężna, że ze śląska dobiegło mnie gromkie uff

 • sedeprywacjonista

  Oceniono 41 razy 19

  Nie przesadzajcie, to przecież tylko trochę więcej niż sześciokrotność nagrody rocznej dla Władysława Smyka :)

  NIE dla finansowania WKS Śląsk z budżetu Wrocławia - www.facebook.com/niedlakopaczy

 • aa.6

  Oceniono 57 razy 15

  Zakończmy jakoś ten 2013 rok, bo jakiś taki pechowy... Następny będzie lepszy... Mam nadzieję.

 • witek7205

  Oceniono 14 razy 10

  Spoko,
  nie ma o co bić piany
  podniesie się ceny miejsc parkingowych i sprawa załatwiona.

  Co do przyszłego finansowania klubu to pochodzić ono będzie z opłat za przejazd przez mosty wrocławskie.

 • iluwatar

  Oceniono 18 razy 10

  dudkiewicz wyskakuje z kasy. Chłopów ty i te twoje złote interesy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX