Dziś piłkarskie derby Wrocławia: Śląsk II kontra Ślęza

Druga drużyna Śląska na stadionie przy ul. Oporowskiej zmierzy się w derbowym pojedynku z liderem III ligi Ślęzą Wrocław.
W poprzedniej kolejce Śląsk II przegrał na wyjeździe z Lechią Dzierżoniów 0:3, natomiast Ślęza podzieliła się punktami z Polonią Trzebnica, remisując 3:3. Niedzielny rywal Śląska z 33 punktami w tabeli III ligi zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce. Co więcej, zespół prowadzony przez byłego trenera WKS-u Grzegorza Kowalskiego nie zaznał w lidze jeszcze porażki.

Jak podaje strona internetowa klubu slaskwroclaw.pl, zarówno piłkarze Śląska, jak i Ślęzy stracili w lidze zaledwie 13 bramek, jednak jeśli chodzi o zdobyte gole - ta statystyka wypada zdecydowanie lepiej na korzyść podopiecznych Grzegorza Kowalskiego. Śląsk w trzynastu rozegranych spotkaniach zdobył 23 bramki, natomiast Ślęza zgromadziła jedenaście bramek więcej, z czego aż 26 goli zawodnicy Ślęzy strzelili na wyjazdach.

W Ślęzie bardzo skuteczny w tym sezonie jest napastnik Grzegorz Rajter, który strzelił już 10 goli. Cztery gole mniej na swoim koncie ma Paweł Niewiadomski, a pięć były gracz WKS-u Dariusz Góral.

Wśród gospodarzy niedzielnego spotkania najlepszym strzelcem jest Kanadyjczyk Patrick Majcher, który jak dotąd zanotował pięć trafień.

Spotkanie rezerw Śląska ze Ślęzą Wrocław odbędzie się w niedzielę na stadionie przy ulicy Oporowskiej. Początek meczu o godzinie 11. Bilety w cenie 10 zł można będzie dostać w kasach od godz. 10. Dzieci do lat 10 wstęp wolny.