Levy kontra Paixao. Jaka jest prawda o portugalskim skrzydłowym?

Trener Stanislav Levy twierdzi, że u Flavio Paixao nic się nie zmieniło, więc Śląsk pozyskać go na razie nie może. Brat zawodnika Marco zapewnia jednak, że jest zupełnie inaczej.
Czy Śląsk powinien zatrudnić Marco Paixao? Czekamy na FB

Flavio Paixao to brat bliźniak najlepszego strzelca wrocławian - Marco. Latem Portugalczyk przebywał na testach w Śląsku i klub bardzo chciał go zatrudnić. Zawodnik pozytywnie przeszedł testy w drużynie, był zdrowy, znalazły się pieniądze na jego pozyskanie. Ostatecznie jednak na przeszkodzie stanęły nierozwiązane sprawy kontraktowe z irańskim Traktorem Sazi. Irańczycy twierdzili, że ich umowa ze skrzydłowym jest ważna, i dlatego nie chcieli wydać Śląskowi certyfikatu piłkarza. Wrocławianie z pozyskania Portuglaczyka zrezygnowali, dodając jednocześnie, że zamierzają jego losy monitorować.

Teraz na łamach portugalskiej prasy Flavio Paixao twierdzi, że ze wszystkim się już uporał i jest wolnym zawodnikiem, a co za tym idzie - mógłby do Śląska trafić na przykład zimą. Co ciekawe, inne informacje na ten temat ma trener zespołu Stanislav Levy. - Sytuacja nie jest taka, jak napisały gazety. U Flavia za dużo się nie zmieniło. Według informacji, które ja mam, on ma kontrakt i nie dostanie zwolnienia ze swojego klubu. Czy to kwestia finansowa czy inna, nie wiem, ale jego umowa jest ważna jeszcze na ten sezon - podkreślał czeski szkoleniowiec Śląska.

Zupełnie innego zdania jest jednak Marco Paixao. Na swoim profilu na Facebooku piłkarz zapewnia, że jego brat jest wolny już od lata.