Sport.pl

Marco Paixao goni strzelecki rekord Tadeusza Pawłowskiego

Jeszcze pięć goli brakuje Marco Paixao do wyrównania strzeleckiego rekordu Tadeusza Pawłowskiego.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Pawłowski jest najlepszym strzelcem Śląska w ekstraklasie. Do niego należy także strzelecki rekord, jeśli chodzi o liczbę bramek strzeloną w jednym sezonie. W sezonie 1975/1976 zdobył dla WKS-u 20 goli. Najbliżej powtórzenia wyczynu pięciokrotnego reprezentanta Polski byli do tej pory Janusz Sybis (w sezonie 1975/1976) i Siergieja Basowa (1992/1993), którzy strzelili po 17 bramek.

Wszystko wskazuje, że osiągnięcie Pawłowskiego sprzed 36 lat pobije Marco Paixao, oczywiście jeśli dalej będzie tak skuteczny jak do tej pory. We wczorajszym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, wygranym przez Śląsk 4:0, Portugalczyk po raz dziewiąty wpisał na listę strzelców. 29-letni napastnik po 14 kolejkach jest nie tylko najlepszym strzelcem wrocławskiego zespołu, ale także całej T-Mobile Ekstraklasy. Do tego dołożył pięć bramek w Lidze Europy i jedną w Pucharze Polski. Do rekordu Pawłowskiego brakuje mu więc już tylko pięć goli.

Więcej o:
Komentarze (3)
Marco Paixao goni strzelecki rekord Tadeusza Pawłowskiego
Zaloguj się
 • jozefnarwani

  Oceniono 33 razy 23

  Całą Polska z wypiekami na twarzy obserwuje ten pościg...
  ----

  Rekordu Mierzejewskiego w najbliższym czasie raczej nikt nie pobije...
  Czytaj na NO LOOK, NO PASS

 • raul_duke

  Oceniono 15 razy 11

  "Najbliżej powtórzenia wyczynu pięciokrotnego reprezentanta Polski byli do tej pory Janusz Sybis (w sezonie 1975/1976) i Siergieja Basowa (1992/1993), którzy strzelili po 17 bramek." Ten drugi piłkarz nazywał się Siergiej Basow Panie redaktorze, a nie Siergieja Basowa. Chyba, że zmienił płeć od czasu gry w barwach Śląska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX